Threads Uygulaması Türkiye’de Erişime Kapatıldı

Meta, sosyal medya dünyasına yeni bir soluk getireceği düşünülen metin tabanlı sosyal medya platformu Threads’i Android ve iOS kullanıcıları için yayınlamıştı. Ancak Türk Rekabet Kurumu’nun aldığı kararla, Threads uygulaması Türkiye’de erişime kapatıldı.

Threads Uygulamasına Erişilemiyor

Kullanıcılar, Threads uygulamasına giriş yapmaya çalıştıklarında “ana sayfa yüklenemedi” hatası ile karşılaşıyor ve uygulamaya erişim sağlayamıyorlar.

Threads Uygulaması Türkiye'de Erişime Kapatıldı

Rekabet Kurumu’nun Aldığı Karar

Rekabet Kurumu, Meta Platforms hakkında yürüttüğü soruşturma sonucunda günlük 4.8 milyon TL idari para cezası kesmiş ve Threads ile Instagram arasındaki veri aktarım mekanizması nedeniyle oluşabilecek veri birleştirme davranışının engellenmesi için geçici bir tedbir uygulanmasına karar vermişti.

Threads Uygulaması Türkiye'de Erişime Kapatıldı

Diğer Uygulamalar Etkilenmeyecek

Meta’nın açıklamasına göre, Threads uygulamasının Türkiye’de erişime kapatılması diğer Meta uygulamaları olan Facebook, Instagram, WhatsApp gibi uygulamaları etkilemeyecek.

Aşağıdaki bağlantılardan Ensonhaber sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın:

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*