Meta, Instagram’da Mahremiyet Odaklı Yenilikler Üzerinde Çalışıyor

ABD merkezli teknoloji devi Meta, Instagram platformunda kullanıcıların mahremiyet haklarını korumaya yönelik yeni özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni bir özellikle herkese açık gönderilerin arama motorlarında görünürlüğü kullanıcının kontrolüne bırakılacak.

Meta, Instagram'da Mahremiyet Odaklı Yenilikler Üzerinde Çalışıyor

Kullanıcıların Seçimine Sunulacak

Meta, kullanıcılarına herkese açık gönderilerinde dahi mahremiyetlerini koruma imkanı tanıyacak. Kullanıcılar, gönderilerinin arama motorlarında görünürlüğünü tercihlerine göre belirleyebilecekler. Özellikle gizlilik odaklı bu adım, kullanıcıların daha güvenli ve kontrol edebildikleri bir platform deneyimi yaşamalarını sağlayacak.

Yapay Zeka Destekli Sohbet Botu Geliyor

Meta, Instagram'da Mahremiyet Odaklı Yenilikler Üzerinde Çalışıyor

Meta, yapay zeka destekli ürünlerini geniş kitlelere sunma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. “AI” adındaki sohbet robotunu Hindistan’da WhatsApp üzerinde test eden şirket, şimdi de Instagram için yeni bir sohbet botu üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar, Instagram arama çubuğunu kullanarak Meta AI ile iletişime geçebilecekler. Bu sohbet botu aracılığıyla kullanıcılar sorular sorabilecek ve destek alabilecekler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*