Fortnite’ı arkadaşlarınızla, hatta platformlar arası oynayın!

Fortnitei arkadaslarinizla hatta platformlar arasi oynayin

Arkadaşlarla oyun kurma

Fortnite’ın çeşitli konsollarda oynanabileceği bir gerçek. PC, PlayStation ve Xbox cihazları belirli bir şeydir, ancak Nintendo Switch ve mobil cihazlarda da mevcuttur. Genellikle, oyunlar farklı bir platform kullanarak diğer oyuncularla etkileşime girmez. Fortnite bu oyunlardan biri değil. Diğer konsollarda bile arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz! Fortnite hesabın dışında tek ihtiyacın olan bir Epic Games Store hesabı.

Epic Games Store Hesabı Nasıl Oluşturulur

PC ve mobil oyuncular için, muhtemelen zaten hesapları var. Sonuçta, oyunu indirmek için bir gerekliliktir. Tek yapmaları gereken, konsol kullanıcıları için siteden bir Epic Games hesabı açmak. “Oturum Aç” ı tıklayın ve menüden en alttaki seçeneği seçin. Yani, bir Epic Games hesabına kaydolmak için.

İlgili konsol hesap ayrıntılarıyla kaydolmayı seçebilirler. Bunu yaparak konsol ağ hesaplarını bir Epic Games hesabına bağladılar. Satılık bazı Fortnite hesapları bununla birlikte gelebilir.

Önceden bir Epic Games hesabı olanlar, Epic Games’lerini konsollarına bağlayabilirler. Sadece siteye giriş yapmalı, hesap ayarlarına gitmeli, “Bağlantılar” ı ve ardından “Hesaplar” ı tıklamalıdırlar. Şu anda 6 hizmeti birbirine bağlamak mümkündür:

  • Buhar
  • PSN
  • Xbox Live
  • Nintendo
  • Github (Github)
  • Seğirme

Başka bir oturum açma turundan ve bazı yetkilendirmelerden sonra, hesaplarınız bağlanacaktır. Artık Epic Games arkadaş listeni, Fortnite’ta çapraz oynamanın merkezi olan konsollarda kullanabilirsin.

Platformlar Arasında Arkadaşlarla Nasıl Oynanır

Artık Epic Games hesabına sahip olduğuna göre, bir sonraki adım uygulamayı indirmek ve giriş yapmak. Ardından, arkadaşlarınızı “Arkadaş Listenize” ekleyin. Yukarı çek, “Arkadaş Ekle” seçeneğini tıkla ve arkadaşının Epic Games hesap adını gir. Bunun Fortnite hesaplarından veya konsol adlarından farklı olabileceğini unutmayın!

Fortnite’ın lobisinden bir Duos veya Squad oyunu kurmalısın. Ardından, arkadaşınızın oyun içi arkadaş listesinden görünen adınızı tıklaması ve “Partiye Katıl”ı seçmesi gerekir. Aksi takdirde, oyuna ev sahipliği yapan kişi onlar olabilir, bu da sizi partilerine katılacak kişi yapar.

Bazı Uyarılar

Bu, tüm platformlarda çalışır. Yani evet, grubunuz her biri diğerinden farklı bir platform kullanıyor olsa bile Fortnite oynayabilir. Bunun dezavantajı, aynı platformu kullanan oyunculara karşı oynayacak olmanızdır.

Bu platform, grubunuzdaki en yüksek performanslı platformdur. Hiyerarşi devam eder: PC>PS=Xbox=Switch>Mobil. Platformlar arası bir parti, en düşük konumdaki konsol olduğu için mobil oyunculara karşı asla savaşmaz. Buna karşılık, PC kullanıcısı olan bir grup her zaman diğer PC oyuncularına karşı oynayacaktır.

Başka bir uyarı, grup sohbeti seçeneklerinin olmamasıdır. Çapraz oyun grubunda, grup sohbeti yoktur. Arkadaşlarınızla koordinasyon sağlamak için Skype, Discord veya Messenger gibi üçüncü taraf iletişim programlarını kullanmanız gerekir. İmrenilen Victory Royale’i kazanmak için ona ihtiyacın olacak.

Bunun dışında, gecikme gibi başka hususlar da vardır. Mobil kullanıcılar çubuğun kısa ucunu çizer. Farklı bir kontrol şemasının yanı sıra, oyun performansı spektrumunun alt ucundadırlar.

Aşırı ısınan cihazlar, dengesiz bağlantılar (veri kullanıyorlarsa) ve pil şarj sınırlamaları ile uğraşmaları gerekir. Elbette, bu şeylerin etrafında yollar var, ama bu aynı zamanda bazı oyuncuların nefret edeceği kaliteden ödün vermek anlamına geliyor.

Ayrıca, oynarken en çok tercih ettiğiniz oyun kumandasına sahip olduğunuzdan emin olun. Bazı oyuncular klavye ve fare kombinasyonunun ustalarıdır, bazıları ise denetleyicileri tercih eder. Küçük bir azınlık, diğer yöntemlere alışkın olan herkes için bir deneme olan varsayılan mobil kontrollere alışkındır. Tabii ki, yeni bir şey her zaman biraz pratik gerektirir, böylece hala üç stilin de ustası olabilirsiniz.

Kelimeleri Ayırma

Yani, uyarıları umursamıyorsanız, devam edin ve arkadaşlarınızla oynayın! Fiziksel mesafeye rağmen diğer insanlarla tanışmak ve bağlantı kurmak çok büyük bir teknoloji harikası. Bazıları bunu kötü niyetler için kullansa da, en derin arkadaşlıklardan bazıları internet üzerinden yapılmıştır.

Bazen, bazı arkadaşlar uzun bir süre fiziksel olarak tanışmamışlardır. Ancak bu, oluşturdukları bağın gerçek olmadığı anlamına gelmez. Her halükarda, birbirleriyle oyun oynamak, bu fiziksel boşluğu kapatmanın mükemmel bir yoludur.

Arkadaşlarla oynamak nispeten basittir, ancak bu bir Victory Royale kazanma savaşının sadece yarısıdır. Arkadaşlarınız randos’tan daha iyi iletişim ve ekip çalışmasına sahip olsalar da, onları yanınızda bulundurmak kazanmanın garantisi değildir. Yine de, grubunuzun onu alma şansını arttırır. Deneyin ve Fortnite hesabınız için daha fazla Victory Royale kazanın! Eğlenmeyi unutmayın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*