DuPont Yeni Dönemde İnovasyonla Anılacak

797cd dupont yeni dc3b6nemde c4b0novasyonla anc4b1lacak e1538685082641
797cd dupont yeni dc3b6nemde c4b0novasyonla anc4b1lacak e1538685082641

DuPont Yeni Dönemde İnovasyonla Anılacak. Pek çok farklı sektörde, 200 yılı aşkın bir süredir keşif ve bilim ile anılan DuPont, yeni marka kimliğini tanıttı. DuPont, yeni dönemde, inovasyona ağırlık verirken güçlü mirasını da koruyacağını açıkladı.

Birleşme sürecinin ardından DowDuPont, 1 Haziran 2019’da tamamen feshedilecekken şirketin genel merkezinden yapılan açıklamada Özel Ürünler Bölümü’nün bağımsız bir şirket olarak DuPont adıyla yoluna devam edeceğini Şubat 2018 tarihinde duyurmuştu. Şirket, 3 Ekim 2018 tarihinden itibaren DuPont’un yeni logosunun şirketin dijital kanallarında yayımlanmaya başlanacağı duyurdu. Eski logo formuna genel olarak sadık kalan DuPont, yeni döneminde inovasyona ağırlık vereceğini de açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan DowDuPont Özel Ürünler Bölümü İletişim Direktörü Barbara Pandos, “Yeni marka çalışmamız DuPont’un dönüşümünde attığımız birçok adımdan biri ve yaptıklarımızı pekiştiriyor. Bu, müşterilerimizin karmaşık sorunlarını çözmelerine ve onların en iyi fikirlerini gerçek ürünlere ve çözümlere dönüştürmelerine yardımcı olmaktır.” dedi ve ekledi: “Yeni logo, bir yüzyıldan fazla zamandır kalite, performans ve güven mührü olarak miras kalan ikonik DuPont ovalini korurken, oval çerçeveyle sınırlı kalmayarak, işbirliği ve yeni fikirlerin akışına ve inovasyonlara açıklığına işaret ediyor.”

Yeni şirketin faaliyete geçmesinin ardından şirkete ait ambalaj ve tabelalar da kademeli olarak değişecek.

DuPont’un en iyi bilinen ürün markaları arasında yer alan Kevlar®, Tyvek® yüksek performans malzemeleri, Sorona® yenilenebilir kaynaklı kumaşlar ve Danisco® gıda içerikleri ile Great Stuff™ yalıtım dolgu malzemesi yeni DuPont’un ürün portföyü içerisinde yer almaya devam edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*