Kırklareli Üniversitesi “3. Uluslararası Organik Elektronik Malzeme Teknolojisi” Konferansına Ev Sahipliği Yaptı

2920b kc4b1rklareli c39cniversitesi e2809c3. uluslararasc4b1 organik elektronik malzeme teknolojisie2809d konferansc4b1na ev sahiplic49fi yaptc4b1 e1538926366244
2920b kc4b1rklareli c39cniversitesi e2809c3. uluslararasc4b1 organik elektronik malzeme teknolojisie2809d konferansc4b1na ev sahiplic49fi yaptc4b1 e1538926366244

Kırklareli Üniversitesi “3. Uluslararası Organik Elektronik Malzeme Teknolojisi” Konferansına Ev Sahipliği Yaptı. Kırklareli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü tarafından düzenlenen “3. Uluslararası Organik Elektronik Malzeme Teknolojisi” başlıklı konferans, 20-22 Eylül 2018 tarihlerinde İğneada Resort Hotel’de gerçekleştirildi.

Konferansın açılış programına; Rektör Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner ILIK, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis YAVUZ, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut AYAR, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serpil AKÖZCAN, öğretim üyeleri ile yurt içi ve yurt dışından çok sayıda bilim insanı katıldı.

Konferans programının açılışında konuşan Prof. Dr. ŞENGÖRÜR, “3. Uluslararası Organik Elektronik Malzeme Teknolojisi” konulu konferansa ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bilimsel çalışmaların sunulduğu, tartışıldığı ve paylaşımların birebir gerçekleştirildiği etkinliklerin düzenlenmesine büyük önem verdiklerini vurgulayan Prof. Dr. ŞENGÖRÜR, konferansla ilgili şu bilgileri aktardı:

“Çok yoğun ve geniş kapsamlı bir programla disiplinler arası birçok önemli konuda yüksek bir bilimsel standardı koruyacağımız için memnuniyet duyuyoruz. Kongremize 44 farklı üniversiteden 120 bilim insanı katılmakta olup, 163 bildiri gönderilmiş ve bu bildirilerin 109’u sözlü, 54’ü poster olarak kabul edilmiştir. Ayrıca her biri konularında tanınmış 11 çağrılı konuşmacı davet edilmiştir.”

ŞENGÖRÜR, konuşmasının sonunda kongrenin başarılı geçmesi temennisinde bulunarak organizasyon komitesi ile katılımcı bilim insanlarına teşekkür etti.

Konferans Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Burhan COŞKUN ise; konferansın amacının organik elektronik alanındaki son gelişmelerin sunumu ve tartışılması olduğunu belirtti. Fizik, Malzeme Bilimi, Kimya, Biyoloji, Matematik, Mühendislik Bilimleri, Çevre Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve diğer bilim dallarında çalışan bilim insanları için uluslararası bir buluşma yeri düzenlediklerini sözlerine ekleyen COŞKUN; “Kongremiz 3 gün sürecektir. İlk 2 günü siz kıymetli katılımcıların sunacakları bildirilerin yer alacağı bilimsel programa ayırdık. Üçüncü gün yapılacak olan Longoz ormanları, Dupnisa mağarası ve Atatürk evi ziyaretlerinin yer alacağı sosyal program ile bilimsel etkinliğimiz sona erecek. Düzenlemiş olduğumuz bilimsel toplantı ile Üniversitemizi ve şehrimizin doğal güzelliklerini sizlere en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyoruz.”

Açılış konuşmalarının akabinde Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, çağrılı konuşmacılara konferansın anısına plaket takdim etti. Ulusal ve Uluslararası katılımcıların çalışmalarını anlattıkları konferansın ilk iki gününde bilimsel sunumlar gerçekleştirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*