Volvo, Otomobillerinde Kullanılan Plastiklerin En Az Yüzde 25’inin Geri Dönüştürülmüş Malzemeden Üretileceğini Belirtti

70d55 volvo otomobilinde kullanc4b1lan plastiklerin en az yc3bczde 25inin geri dc3b6nc3bcc59ftc3bcrc3bclmc3bcc59f malzemeden c39cretilecec49fini belirtti
70d55 volvo otomobilinde kullanc4b1lan plastiklerin en az yc3bczde 25inin geri dc3b6nc3bcc59ftc3bcrc3bclmc3bcc59f malzemeden c39cretilecec49fini belirtti

Volvo, Otomobillerinde Kullanılan Plastiklerin En Az Yüzde 25’inin Geri Dönüştürülmüş Malzemeden Üretileceğini Belirtti. Volvo, 2025 yılından itibaren, her yeni piyasaya sürülen Volvo otomobilinde kullanılan plastiklerin en az yüzde 25’inin geri dönüştürülmüş malzemeden üretileceğini belirtti.

Volvo ayrıca otomobil endüstrisi tedarikçilerinden, mümkün olduğu kadar sürdürülebilir olan yeni nesil bileşenleri geliştirmek için otomobil üreticileriyle daha yakın çalışmalarını istedi.

Şirket, mevcut modele benzeyen, ancak plastik bileşenlerinin birçoğunun geri dönüştürülmüş malzemeler içeren XC60 T8 plug-in hibrid SUV’un özel olarak geliştirilmiş bir versiyonunu piyasaya sürdü.

Özel XC60’ın iç kısmında yenilenebilir liflerden yapılmış bir konsol ve atılmış balık ağlarından geri döndürülmüş plastikler bulunmaktadır. Yerdeki halılar, PET plastik şişelerden yapılan elyafları ve giyim üreticilerinden geri dönüştürülmüş bir pamuk karışımı içeriyor. Koltuklarda, plastik şişelerden geri dönüştürülmüş malzemeler, eski Volvo otomobillerinden kullanılmış araba koltukları da, araç kaputunun altında ses emici malzeme elde etmek için kullanıldı.

Geçtiğimiz ay Volvo, 2019’un sonuna kadar tüm tesislerinde ve etkinliklerinde tek kullanımlık plastik malzemelerini ortadan kaldırmayı taahhüt etti.

Volvo yetkilerinin yaptığı açıklamada “Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda, büyük ve ileri görüşlü tedarikçilerle çalışıyoruz. Bununla birlikte, fikirlerimizi gerçeğe dönüştürmek için geri dönüştürülmüş plastiklerin daha fazla kullanılabilirliğine ihtiyacımız var. Bu yüzden daha fazla tedarikçiye ve yeni ortaklara geri dönüştürülmüş plastiklere yatırım yapma konusunda bize katılmaları ve fikirlerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olmaları için çağrıda bulunuyoruz,” dendi.

Kaynak : worldofchemicals

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*