VIII. Ulusal Limnoloji Sempozyumu 27-29 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Düzenlenecek

491cc viii. ulusal limnoloji sempozyumu 27 29 ac49fustos 2018 tarihleri arasc4b1nda dc3bczenlenecek
491cc viii. ulusal limnoloji sempozyumu 27 29 ac49fustos 2018 tarihleri arasc4b1nda dc3bczenlenecek

VIII. Ulusal Limnoloji Sempozyumu 27-29 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Düzenlenecek. VIII. Ulusal Limnoloji Sempozyumu 27-29 Ağustos 2018 tarihlerinde Limnoloji Derneği’nin katkılarıyla Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü tarafından Sakarya’da düzenlenecek.

Canlıların vazgeçilmezi olan suyun, insanlığın gelecekteki yaşam kalitesini belirleyecek en önemli faktör olması tartışılmazdır. Suyun konu edildiği çalışmalar insanlık, canlılık ve bilim açısından önemlidir. Bu sebeple Limnoloji biliminin önemi her geçen gün artmaktadır. Öğretim elemanlarının, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin ve öğrencilerin katılım sağlayacağı toplantının amacı, daha önceki yıllarda olduğu gibi iç suların limnolojik özellikleri, sorunları, çözüm yolları gibi konularda kaliteli ve bilimsel bir tartışma ortamı oluşturarak, yeni bilgileri Limnoloji camiasına ve kamu kurum ve kuruluşlarına duyurmaktır.

Sempozyumda “Limnolojide İstatistiksel Yöntemler” adlı küçük bir çalıştay düzenlenecektir. Küresel ısınmanın her geçen gün etkisini hissettirdiği ve ülkemizdeki sulak alanların küresel iklim değişikliğinden en fazla etkilenecek alanların başında geleceği öngörülerinden hareketle bu yıl sempozyumda ilk defa “biyoçeşitlilik, iklim ve gelecek” şeklinde alt başlık kullanılmıştır.

Sempozyumda sunulan tüm bildiriler, “Journal of Limnology and Freshwater Fisheries Research (limnofish)” dergisinde yayınlanacak şekilde değerlendirilecektir.

Sempozyum Konuları

Küresel İklim Değişikliği ve İç Sulara Etkileri
İç Sular Biyolojisi ve Ekolojisi
Su Kirliliği
Biyolojik Çeşitlilik
Sulak Alanlar ve Yönetimi
Ekotoksikoloji
Çevre Biyoteknolojisi

Detaylı Bilgi İçin : http://www.limnoloji.sakarya.edu.tr/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*