16. Ulusal Kromatografi Kongresi İnönü Üniversitesinde Başladı

6f0fe 16. ulusal kromatografi kongresi c4b0nc3b6nc3bc c39cniversitesinde bac59fladc4b1
6f0fe 16. ulusal kromatografi kongresi c4b0nc3b6nc3bc c39cniversitesinde bac59fladc4b1

16. Ulusal Kromatografi Kongresi İnönü Üniversitesinde Başladı. İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ev sahipliğinde 31 Ağustos 2016 – 2 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 16. Ulusal Kromatografi Kongresi ‘nin açılış töreni yapıldı. Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan açılış törenine Rektör Vekili Prof. Dr.Abdülkadir Baharçiçek, Rektör Danışmanı Doç. Dr. İlhan Erdem, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ziya Kesiriklioğlu, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Yılmaz Çiğremiş, Kromatografi kongreleri Eş Başkanı Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adil Denizli ve çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

Açılış töreninde düzenleme kurulu adına konuşan Eczacılık Fakültesi Analitik Kimya Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Selim Erdoğan: ” İlk defa 1999 yılında Kırıkkale Üniversitesinde Sayın Prof. Dr. Adil Denizli hocamız tarafından düzenlenen Ulusal Kromatografi Kongresi‘nin on altıncısına İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Bu kongrede 6 çağrılı konuşma, 32 sözlü sunum ve 72 poster sunumu olmak üzere toplam 110 bildiri sunulacaktır. Ülkemizin 36 farklı üniversitesi ve 9 farklı kurumundan toplam 182 katılımcı kongremize şeref vermiştir.” dedi.

16. Ulusal Kromatografi Kongresi İnönü Üniversitesinde Başladı

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çiğremiş, kongrenin bilimsel anlamda birçok fikir ve projelerin gelişmesine zemin hazırlayacağını, bilim insanlarının tanışmasına vesile olacağını belirterek kongrenin düzenlenmesinde emek ve katkılarını esirgemeyen başta kongre onursal başkanı İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay‘a, Kongre Düzenleme Komitesine, Malatya Büyükşehir ve Battalgazi Belediyelerine teşekkürlerini ifade etti.

Rektör Vekili Prof. Dr. Abdülkadir Baharçiçek de 15 Temmuz sürecinden sonra yapılan bu organizasyonun, ülkemizin kendi gündemine dönmesinin bir göstergesi olması açısından da oldukça önemli olduğunu belirterek sempozyuma emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.
Kongre, 2 Eylül 2016 tarihine kadar sözlü sunum ve poster sunumlarıyla devam edecektir.

16. Kromatografi Kongresi 31 Ağustos'da İnönü Üniversitesi Ev Sahipliğinde Başlıyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*