Gebze Teknik Üniversitesi Tarafından Kimya Öğrenci Kongresi Düzenlendi

2172f gebze teknik c39cniversitesi tarafc4b1ndan kimya c396c49frenci kongresi dc3bczenlendi
2172f gebze teknik c39cniversitesi tarafc4b1ndan kimya c396c49frenci kongresi dc3bczenlendi

Gebze Teknik Üniversitesi Tarafından Kimya Öğrenci Kongresi Düzenlendi. Gebze Teknik Üniversitesi Kimya Bilim Topluluğu, ‘GTÜ 1. Kimya Öğrenci Kongresi’ni düzenledi. Kimya alanında farklı disiplinlerde eğitim yapmakta olan genç bilim insanlarının çalışmalarının ve fikirlerinin paylaşımı için zemin oluşturulmasının hedeflendiği etkinlikte aynı zamanda bilimsel motivasyonun arttırılmasını da sağlayacak poster sunumları yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün’ün Onur Kurulu’nda bulunduğu etkinliğin en önemli özelliklerinden biri de böylesine geniş katılımlı bir organizasyonun Düzenleme Kurulunun tamamının GTÜ öğrencilerinden oluşması. Kongreye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Babür Özçelik, Temel Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Aslan, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Yüksel, Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşe Gül Gürek, Kimya bölümü akademik personeli ile öğrenciler katıldı.

g1
Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Babür Özçelik, bu tür etkinliklerin Kimya bilimin gelişmesine katkı yapacağını belirtilerek Kongrenin, hem katılımcılar hem de sunumu yapacaklar açısından çok yararlı olacağını ifade etti. Prof. Dr. Özçelik, birincisi düzenlenen kongrenin önümüzdeki yıl çok daha kapsamlı ve ulusal – uluslararası katılımlı bir organizasyona dönüşerek etkinliğinin artacağını sözlerine ekledi.

Kongre kapsamında, sonuçlanmış veya yapılmakta olan çalışmalarla, henüz fikir aşamasındaki bilimsel endüstriyel yaklaşımlar ve literatür araştırmaları, lisans veya lisansüstü eğitimine devam eden genç bilim insanları tarafından sunuldu. Dört oturum olarak devam eden Kongrenin ardından poster sunumları yapıldı. Etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Gebze Teknik Üniversitesi Tarafından Kimya Öğrenci Kongresi Düzenlendi

Kaynak :gtu.edu.tr

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*