Dünya Ambalaj Devleri Rekor Katılımla İstanbul’da Buluştu

Dünya Ambalaj Devleri Rekor Katılımla İstanbul’da Buluştu. Ambalaj Sanayicileri Derneği ve REED TÜYAP Fuarcılık’ın işbirliğiyle düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı 2015, 22-25 Ekim tarihleri arasında 21’inci kez gerçekleştirildi. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuara, 91 ülkeden 50 binin üzerinde ziyaretçi ve 36 ülkeden bin 200’ün üzerinde firma katıldı.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) – REED TÜYAP Fuarcılık işbirliğinde düzenlenen, sektörün diğer dernekleri Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA)’nın desteğini alan Avrasya Ambalaj Fuarı binlerce profesyoneli, 22 – 25 Ekim 2015 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturdu.

Tüm dünyadaki yenilikçi ambalaj çözümlerini 105 bin m2’lik alanda TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde bir araya getiren, ilk yapıldığı yıldan bu yana yaklaşık 30 kat büyüyen fuar, Avrasya Bölgesi’nin her yıl düzenlenen en büyük ambalaj fuarı unvanına sahip. Fuara özellikle İran, Irak, İsrail, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Makedonya, Fas, Ürdün, Cezayir, Mısır ve Bulgaristan’dan alım heyetleri ilgi gösterdi.

Ambalaj tasarımına taze kan

ASD ve Reed TÜYAP işbirliğinde bu yıl 11’inci kez düzenlenen Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2015’in ödül töreni de 22 Ekim’de Avrasya Ambalaj İstanbul 2015-21’inci Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı açılış töreninde gerçekleştirildi. İlk üç derece, mansiyon ve sertifika alan öğrenciler açıklandı.
Yarışmada Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Muhammed Saner Öztürkler ‘Wave’ isimli projesiyle birincilik ödülünü; Anadolu Üniversitesi Grafik Bölümü’nden Emre Karacan ‘Şifa Süzen Poşet Çay Ambalajı’ isimli projesiyle ikincilik; İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden Zeynep Çebi, Ege Apaydın ve Özgün Yurdaer ‘Recyc-all’ projeleriyle üçüncülük ödülünü kazandılar. Yarışmada ayrıca 3 proje mansiyon, 6 proje ise sertifika almaya hak kazandı.

11’inci Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nda ilk üç dereceyi paylaşan finalistler, 5 bin TL, 3 bin TL, 2 bin TL para ödülünün sahibi oldu. Mansiyon alan üç öğrenci ise 1000 TL ile ödüllendirildi. 19 farklı üniversiteden 148 başvurunun yapıldığı yarışmada ilk 3 sırayı paylaşan finalistlere para ödülü yanında öğrenim hayatları boyunca burs verilecek.

Ambalaj Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut: ‘‘Bu yarışma WPO – Dünya Ambalaj Örgütü ve APF -Asya Ambalaj Federasyonu tarafından tanınıyor ve teşvik ediliyor. Yarışmada (mansiyon ve sertifika dahil) ödüle layık bulunan projelerin sahibi gençlerimiz dilerlerse WPO ve APF tarafından düzenlenen WorldStar ve AsiaStar Student yarışmalarına katılabiliyorlar. Yarışmamızda ilk üç dereceyi hak eden gençlerimize ise çeşitli ödüllerin yanı sıra öğrenim hayatları boyunca ‘ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu’ adı altında yılda 12 ay burs sağlayarak, bu başarının sürdürülmesine katkıda bulunabilmeyi arzuluyoruz. Bu yarışmadan başarı elde eden öğrencilerimiz WorldStar Student Yarışması’nda dünya çapında büyük başarılar elde ediyor. Örneğin geçtiğimiz yıl Marmara Üniversitesi’nden bir öğrencimiz ilk üç arasında yer alarak ‘WorldStar Student Ödülü’nü almaya hak kazandı’’ dedi.

Dünya Ambalaj Devleri Rekor Katılımla İstanbul’da Buluştu

Kaynak : Ambalaj Sanayicileri Derneği 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*