Avrupalı Dernekler Geri Dönüşüm Kauçuk İçin Standart Oluşturma Çalışmalarına Başladı

Avrupalı Dernekler Geri Dönüşüm Kauçuk İçin Standart Oluşturma Çalışmalarına Başladı. ETRA yayınladığı basın bülteninde (Avrupa Lastik Geri Dönüşüm Derneği) ve ASTM ( Amerikan Test ve Malzemeler Derneği )ile birlikte Uluslararası geri dönüştürülmüş kauçuk malzemeler için küresel ASTM standartlarını oluşturmak için bir araya geleceğini bildirdi. Planlanan standartlar kırıntı kauçuk, tozlar ve karbon siyahının geri kazanımını kapsayacak şekilde olacak.

ETRA yaptığı açıklamada “Lastik geri dönüşüm sektörünün gelişimine büyük engellerden biri geri dönüştürülmüş kauçuk malzemeler için küresel standart şartname eksikliği”olduğunu söyledi.

Farklı özellikli kauçuk ürünlerin birbirine karışması sonucu ortaya çıkan olumsuzlukların giderilmesi ve kalitesel ölçekte verimli geri dönüştürülmüş malzemelerin üretilmesi için çok önemli bir adım olarak görülüyor.
ETRA Brükseldeki 16-18 Mart 2016 yılında yıllık toplantısında özel konu olarak geri dönüştürülmüş kauçuk standartlarının geliştirilmesini içeren özel bir toplantıda yapacak. Ayrıca Aralık ayı içerisinde ASTM VE ETRA bir araya gelecekler. Bunlar Karbon Siyahı Komitesi D24 (07-09 Aralık) Karayolu Parke ve Malzeme Komitesi D04 toplantıları (08-10 Aralık), Kauçuk Komitesi D11 (07-09 Aralık), olacaktır.Bu komiteler Haziran ayında tekrar bir araya gelecekler.

Avrupalı Dernekler Geri Dönüşüm Kauçuk Parçaları İçin Standart Oluşturma Çalışmalarına Başladı

Kaynak : rubbernews

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*