CBÜ Kimya Kulübü Kariyer Günleri Düzenledi

CBÜ Kimya Kulübü Kariyer Günleri Düzenledi. Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı, Kimya Bölümü, Kimya Kulübü Öğrencileri, Kimyagerler Derneği ve Manisa Girişimciler Derneği’nin katkılarıyla 7-8 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen “Celal Bayar Üniversitesi Kariyer Günleri”, Prof. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Toplantıya Rektör Prof. Dr. Ahmet Kemal ÇELEBİ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer TEPEKAYA, Fen-Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kenan DOST, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kamil ŞİRİN, DEFAM Müdürü Doç. Dr. Mustafa ESKİCİ, Saruhanlı MYO Müdürü Doç. Dr. Sabih ÖZER, Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tülin AYDEMİR, Kimyagerler Derneği Genel Başkanı Mustafa TEKOĞLU, Manisa Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk ALOĞLU, Kimya Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.
Açılış konuşması Kimya Kulübü Başkanı Mehmet Ali DÖNMEZ tarafından yapılan Kimya Kulübü Kariyer Günleri, Prof. Dr. Tülin AYDEMİR, Mustafa TEKOĞLU, Ayberk ALOĞLU ve Rektörümüz Prof.Dr. A. Kemal ÇELEBİ’nin konuşmaları ile devam etti. Prof. ÇELEBİ, bu tür etkinliklerin mezun olacak öğrencilerimizin iş hayatında karşılaşabilecekleri problemler ve öğrenimleri sonrasında kariyerlerini planlamaları hakkında bilgi sahibi olmaları bakımından çok yararlı olacağına inandığını ifade etti.
Açılış konuşmalarının ardından mezun öğrencilerden DYO Matbaa Mürekkepleri Ar-Ge Ekip Lideri İbrahim ÇETİN ve Viking Kozmetik ve Temizlik A.Ş. Ar-Ge ve Kalite Kontrol Müdürü Özgür POLAT, şu anda bulundukları konum için yaptıkları kariyer planları süreci, çalışmakta oldukları sektörler ve Ar-Ge çalışmaları hakkında genel bilgiler sunarak, reel sektörün mezunlardan neler beklediğini ve Ar-Ge çalışmalarında Üniversite-Sanayi işbirliğinin önemini vurgulayarak, bilgiyi öğrenmenin ilk basamağının üniversite olduğunu konularında öğrencilerimizi bilgilendirdiler.
Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi TEMEL “Naylon Aşkı Öldürür”, Kişisel Gelişim Uzmanı Erim HISIM “Tersten Bakmak”, son olarak da Kimyagerler Derneği Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin POLAT “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” başlıklı konuşmalarıyla etkinliğe renk kattılar.
Programda ayrıca, Ordinat Mühendislik Kalite Sistem Yöneticisi Aylin KARADENİZ BODUR tarafından ücretsiz ve sertifikalı olarak “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi” verildi.

CBÜ Kimya Kulübü Kariyer Günleri Düzenledi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*