NASA İstanbul’da Yenilikçi Projelerinizi Bekliyor

NASA İstanbul’da Yenilikçi Projelerinizi Bekliyor. TAG Tek Araba Gidelim ve Türk Telekom NASA Space Apps Challenge Istanbul etkinliğinin bu yıl da sponsoru oldu.

Geçtiğimiz yıl tüm dünyada 90’dan fazla şehirde gerçekleşen ve yaklaşık 10 bin teknoloji meraklısını buluşturan etkinlikte, İstanbul katılımcı sayısı ile 4. sırada yer aldı. Ayrıca yine en fazla çözüm üreten ilk 10 şehir arasına girmeyi başaran İstanbul, bu yıl da yüzlerce teknoloji ve uzay meraklısını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Etkinlik bu yıl İTÜ (İstanbul Teknik Universitesi) Ayazağa Kampüsü, Teknokent Arı 4-Türk Telekom binasında gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin dört bir yanından bu eğlenceli haftasonunu birlikte geçirerek NASA’nın dünya ve uzayda önemli gördüğü sorunların çözümüne katkıda bulunacak teknolojistler, bilim adamları, tasarımcılar, sanatçılar, eğitimciler, girişimciler, yazılım geliştiricileri ve her yaştan öğrenci İstanbul’a davet ediliyor.

Tüm dünyadan ve Türkiye’den katılımcılar hem birbirilerine karşı yarışacak hem de birlikte NASA’nın halka açık bilgilerini de kullanarak websitesi, mobil uygulama, elektronik alet, robot, giyilebilir teknoloji ürünü ya da henüz fikir aşamasında olan bir yeniliği dünyanın gelişimi için sunacaklar.

Türkiye’yi global yarışmada temsil etmeye hak kazanacak 3 farklı alanda proje 12 Nisan Pazar günü yapılacak olan sunumların ardından jüri tarafından seçilecek. Seçilen 3 projenin sahipleri ya da takımlarından birer kişi, ABD’deki global seçmelerde Türk Telekom sponsorluğunda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak.

Bu etkinliğe katılmak için mutlaka bir mühendis ya da yazılım geliştiricisi olmak gerekmiyor. Space Apps Challenge’da en iyi çözümler farklı özelliklerdeki insanları bir araya getiren takımlardan çıkıyor. NASA’nın çözüm aradığı herhangi problemden birine yenilikçi bir fikirle destek olabilecek yaratıcı beyinli herkes bu etkinliğe katılabilir.

10-12 Nisan 2015’te aralıksız 48 saat sürecek bu keyifli uluslararası maratonda Türkiye’yi temsil etmek isteyen herkes ücretsiz olarak kayıt yaptırarak katılabilir.

KAYIT İÇİN :https://2015.spaceappschallenge.org/location/istanbul/

NASA İstanbul'da Yenilikçi Projelerinizi Bekliyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*