IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı Sona Erdi

IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı Sona Erdi.IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı 16.-18. Nisan tarihleri arasında Ankara Congresium Kongre merkezinde gerçekleşen prömiyerinde 11.000 ziyaretçi ile olağanüstü bir kapanış yaptı. Avrasya pazarının yeni çevre teknolojileri fuarında 19 ülkeden 243 katılımcı yer aldı. Sektörden gelen olumlu tepkiler ve tebrikler organizatörlerin beklentilerini doğrular nitelikte: IFAT Eurasia çevre teknolojilerinin bu büyüyen pazarının yeni önder iş platformu.

Messe München Genel Müdürü Stefan Rummel: “Geçtiğimiz üç gün içinde aldığımız bu son derece memnun edici sonuçlardan mutluluk duyuyoruz. IFAT Eurasia Messe München’in Türkiye’de organize ettiği ikinci etkinlik ve prömiyere olan ilgi bu pazara adım atmanın doğru bir karar olduğunu gösterdi. Çevre teknolojileri sektörü için yepyeni bir merkezin kurulduğunu memnuniyetle söyleyebilirim .”
MMI Eurasia Genel Müdürü Osman Bayazit Genç: “Katılımcılarımız ve partnerlerimiz son derece mutlu: IFAT Eurasia şimdiden uluslararası bir marka oldu. Özellikle Avrasya bölgesinden gelen çok sayıda ziyaretçi olmasından mutluluk duyduk.”

NETZSCH Pumpen & Systeme GmbH Uluslararası Bölge Satış Müdürü Michael Zabelt ve Pazarlama Sorumlusu Heidi Dorner de bunu doğruluyor: “IFAT Eurasia prömiyeri bizim için çok başarılı geçti. Başlangıçta Ankara’da olmasından dolayı şüphelerimiz vardı ama doğru yer olduğunu gördük. Şu ana kadar IFAT Eurasia şirketimiz için kesin bir başarı oldu. Türkiye’deki diğer etkinliklerle kıyaslandığında fuarın çok üst düzey olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz. 2017’de tekrar katılmak için sabırsızlanıyoruz.”

Profesyonel ziyaretçiler
Türkiye’nin yönetim merkezi Ankara ile fuar alanı tercihinin ne kadar doğru olduğu da bu ilk fuarda belli oldu. Çeşitli milli ve uluslar arası delegasyonlar IFAT Eurasia’ya katılarak bu etkinliğin Türkiye ve Avrasya bölgesi için ne kadar önemli olduğunu kanıtladı. Yunanistan, İran, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Litvanya, Romanya, Rusya Federasyonu ve Tunus delegasyonları katılımcılar arasındaydı ve bazılarına doğrudan Bakanlar, Belediye Başkanları veya Büyükşehir Belediye Başkanları gibi önemli makamlardaki kişiler katılım gösterdi.

Bunlardan birisi bir heyete başkanlık eden Romanya Çevre, Su ve Orman Bakanı Gratiela Leocadia Gavrilesco oldu. O da fuardan çok memnun kalanlar arasındaydı: “IFAT Avrasya çevre teknolojileri konusunda Romanya ve Türkiye arasında önemli bir köprü vazifesi görüyor. Böyle bir etkinliğin eksikliği hissediliyordu.”

Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu daha açılış konuşmasında fuara olan yüksek uluslararası ilgiyi işaret etti: “Ankara’daki IFAT Eurasia fuarı uluslararası yatırımcıların Türkiye’ye gösterdiği büyük ilgiyi ortaya koyuyor. Türkiye’deki çevre sektörünün önemini etkileyici bir biçimde vurguluyor. IFAT Eurasia’nın Türkiye’de yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Birçok katılımcı ziyaretçilerin somut taleplerinin ve uluslararasılığının altını çizdi. IFAT Eurasia yeni iş sözleşmeleri, satış pazarlıkları ve satışlar için bir forum görevi gördü. Wilo (Türkiye) Uluslararası Pazarlama Koordinatörü Melis Öner de bunun altını çizdi: “IFAT Eurasia Avrasya pazarının buluşma noktası oldu. Fuara sektörümüz ile ilgili profesyoneller katıldı. IFAT Eurasia’nın önümüzdeki yıllarda öneminin daha da artacağından şüphemiz yok ve 2017’de tekrar katılmak için sabırsızlanıyoruz.”
Çeşitli konferanslar, konuşmalar ve tartışma panelleri içeren IFAT Eurasia etkinlik programı da büyük ilgi gördü. Alman Su Ortaklığı da (GWP), IFAT Eurasia çerçevesinde sürdürülebilir atık su yönetimi alanında olağanüstü çözümler üreten su sektöründeki genç Türk mühendislerine ilk kez bir ödül verdi.

Sektörün Ankara’da uluslararası toplantısı
Katılımcılar açısından da sektör Ankara’da toplanmıştı. 19 ülkeden toplam 243 katılımcı tarafından temsil edilen 400 firma, 12.000 metrekare kapalı 3.500 metre kare açık, toplam 15.500 metrekarelik sergi alanında çevre teknolojilerindeki en son çözüm ve ürünleri tanıttı. Katılımcıların yüzde 62’si sırasıyla Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İsviçre, İtalya, Çin, Yunanistan, Hollanda ve İspanya başta olmak üzere Türkiye dışındaki ülkelerdendi.
Avusturya, Çin, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya ve İsviçre’ye ait toplam altı milli pavyon bulunması da fuarın uluslararası niteliğini öne çıkardı.
Katılımcıların araç ve makinelerini uygulama yöntemleri ile birlikte sergiledikleri açık alanda başarı ile görevini yerine getirdi. EFE Endüstri ve Ticaret A.Ş. Satış Müdürü Erkan Yeğencik de buna tanık olanlar arasında: “Teşekkürler IFAT Eurasia 2015. Pek çok yeni müşteriye ulaşarak hedefimize tamamen eriştik. IFAT Eurasia 2017’de tekrar buluşacağız.”
Bir sonraki IFAT Eurasia 2017 baharında gerçekleşecek. Daha fazla bilgiye www.ifat-eurasia.com adresinden ulaşabilirsiniz.

IFAT dünya çapında
Messe München International’ın çevre teknolojileri sektörüne olan desteği sadece sektöründe dünyanın lider fuarı olan IFAT’tan ibaret değil, grup ayrıca dünyanın çeşitli bölgelerinde uluslararası çevre fuarları düzenliyor. Bunlara örnek olarak Şangay’daki IE expo, Ankara’daki IFAT Eurasia, Mumbai’deki IFAT India ve Johannesburg’daki IFAT Environmental Technology Forum sayılabilir.

Messe München International
Messe München International dünyanın lider fuar şirketlerindendir. Sadece Münih’te yatırım ve tüketim malları ve kilit ileri teknoloji sektörleri konusunda 40 civarında fuar düzenliyor. Her yıl 30.000’un üzerinde katılımcı ve iki milyon civarında ziyaretçi Messe München fuar merkezinde, ICM – International Congress Center München’de ve MOC Veranstaltungscenter München’de yapılan fuarlara katılıyor. Messe München International’ın önde gelen uluslararası fuarların her biri bağımsız olarak denetleniyor.
Buna ek olarak Messe München International Çin, Hindistan, Türkiye ve Güney Afrika’da da fuarlar düzenliyor. Yurt dışındaki – Avrupa, Asya ve Afrika – iştirakleri ve 100’ün üzerindeki ülkede aktif olarak çalışan 60’ın üzerinde yabancı temsilciliğiyle Messe München International’ın küresel bir çalışma ağı mevcut. Grup ayrıca sürdürülebilirlik konusunda da öncü bir rol üstleniyor: Şirket, teknik denetleme kuruluşu olan TÜV SÜD’den “Enerji Verimliliği” sertifikası alan ilk fuar şirketidir.

IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı Sona Erdi

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*