11. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi Osmangazi Üniversitesinde Başladı

11. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi Osmangazi Üniversitesinde Başladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nün ev sahipliğinde 2-5 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan ”11. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi” Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılış oturumuyla başladı.

Açılışta konuşan Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Aşkın, kongrenin Kimya Mühendisliği alanında bilgi paylaşımını sağlamaya yönelik bir bilimsel ortam oluşturmak, üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek, kurumlar arasında ortak projelerin oluşturulmasını sağlamak ve meslek birliğini güçlendirmek gibi amaçları bulunduğunu ifade etti. Kongre kapsamında sözlü veya poster olarak toplam 548 bildirinin sunulacağını belirten Prof. Dr. Ayşegül Aşkın, etkinliğe katkıda bulunanlara ve katılımcılara teşekkür etti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, kongrenin Kimya Mühendisliği alanındaki son gelişmeleri takip etmenin yanında, Kimya Mühendisliği’nin değişik dallarıyla ilgilenen bilim insanlarını kamu ve özel sektör kuruluşları ve lisans-lisansüstü öğrencileri ile bir araya getirerek, ortak projelerin üretilmesini sağlamayı amaçladığını ifade etti. Kongrenin Kimya Mühendisliği alanında yürütülen çalışmalara yeni boyutlar getireceğine olan inancını dile getiren Prof. Dr. Hasan Gönen, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkürlerini sundu.

11. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi’nin açılış oturumu, Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nalan Kabay’ın “Sürdürülebilir Su Kullanımında Membran Teknolojilerinin Önemi” konulu sunumuyla tamamlandı.

11. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi Osmangazi Üniversitesinde Başladı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*