16.Ulusal Optik, Elektro-Optik ve Fotonik Çalıştayı Bu Yıl Kocaeli Üniversitesi’nde

16.Ulusal Optik, Elektro-Optik ve Fotonik Çalıştayı Bu Yıl Kocaeli Üniversitesi’nde. Çalıştay 05 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilecek.  Bu toplantı, ulusal boyutta optik, elektro-optik ve fotonik konularına yönelik yıllık tek bilimsel toplantı serisi olan Ulusal Optik, Elektro-Optik ve Fotonik Çalıştaylarının 16.’sını oluşturmaktadır. Optik, elektro-optik ve fotonik alanlarının yüksek teknoloji dahilinde ekonomik katkısı büyük, savunma ve sağlık gibi stratejik sanayilerde uygulamaları geniştir. Bu nedenlerden dolayı, bu konularda ulusal düzeyde gelişmemiz önemli, bulunduğumuz düzeyin bilinmesi ve ilerletilmesi kritiktir.

Bu toplantıda, ülke çapında optik, elektro-optik ve fotonik konularında akademide ve endüstride araştırma ve geliştirme çalışması yapan gruplar (bilim insanları, yöneticiler, mühendisler, lisansüstü öğrencileri vs.) bir araya gelecek ve çalışmalarını birbirlerine sunup, tanışma, görüşme ve tartışma olanağı bulacaklardır. Bu, gruplar arası ortak çalışmaların başlatılmasına, karşılıklı destek ve fikir alışverişinde bulunulmasına ve ortak proje başvuruları (örneğin, Avrupa Birliği Çerçeve Programları) için çalışmalar yapılmasına ön ayak olacaktır.

Bu şekilde, bu toplantının optik, elektro-optik ve fotonik konularında ülkemizin bilim ve teknoloji çalışmalarına yarar ve katkı sağlaması beklenmektedir.

En iyi poster ödülü
Organizasyon Komitesi tarafından belirlenecek jüri üyeleri FOTONİK 2014 çalıştayında sunulan posterleri aşağıda verilen kriterlere göre değerlendirecek ve puanlayacaktır. En yüksek puanı alan ilk üç (3) poster, en İyi Poster Yarışmasının birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olarak çalıştay sonunda açıklanacak ve kazananlara ödülleri takdim edilecektir. Ödül miktarları birinci, ikinci ve üçüncü için 1000 TL, 600 TL ve 400 TL olarak belirlenmiştir.

Değerlendirme Kriterleri
Araştırmanın önemi ve sonuçların değeri;
Sorunun çözümlenmesi ve tartışmanın anlaşılırlığı;
Verilerin sunumunda grafik ve/veya tabloların etkili kullanımı;
Posterin düzeni ve biçimi;
Araştırmanın daha önce bir konferansta sunulup sunulmadığı.
Son Kayıt Tarihi: 04 Eylül 2014
Son Özet Gönderim Tarihi: 29 Ağustos 2014
Toplanti Tarihi: 05 Eylül 2014
Yer: Kocaeli Üniversitesi Morfoloji Binası Konferans Salonu

Toplantı Konuları :
-Fotoalgılayıcılar
-Elektro-Optik Malzeme ve Cihazlar
-Lazerler
-Doğrusal Olmayan Optik Aygıtlar
-Tümleşik Optik
-Optik Lifler
-Modelleme ve Simulasyon Yöntemleri
-Ölçüm ve Değerlendirme Teknikleri
-Kuantum Optiği
-Nanofotonik Aygıtlar ve Sistemler

Çalıştay sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ !

16.Ulusal Optik, Elektro-Optik ve Fotonik Çalıştayı Bu Yıl Kocaeli Üniversitesi'nde

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*