AkzoNobel, İngiltere’de Dünyanın En Gelişmiş Boya Fabrikasını Açıyor

AkzoNobel, İngiltere’de Dünyanın En Gelişmiş Boya Fabrikasını Açıyor. AkzoNobel, İngiltere’de dünyanın en gelişmiş ve sürdürülebilir boya tesisini resmi olarak açtı. 100 milyon avroyu aşan yüksek teknoloji ürünü tesis, şirketin dekoratif boyalar alanında yapılan en büyük küresel yatırımını temsil ediyor. Fabrika, İngiltere’nin önde gelen boya markası Dulux’un yeni üretim merkezi haline gelecek.

AkzoNobel’in Ashington fabrikasında sanal gerçeklik turunu yaşamak için, Android veya iOS için burayı tıklayın .

Ashington tesisi, fotovoltaik hücreler ve bir biyokütle kazanı da dahil olmak üzere çeşitli yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan, su, atık ve enerjiden tasarruf sağlayan son derece otomatik bir üretim sürecini kullanıyor. Şirket, bölgede üretilen boyanın litre başına karbon ayak izinin, yüzde 50 oranında azaltılacağını tahmin ediyor.

Fabrika, AkzoNobel’ın mevcut İngiltere üretim seviyelerini yılda 200 milyon litreye çekerek ikiye katlayacak. Tesis , 100.000 m 2’lik bir alanı kaplamakta ve gelecekteki büyüme planlarını desteklemek için kapasitesini genişletebilme özelliğindedir.

Tesis içindeki tüm imalat teknolojileri tek bir entegre bilgisayar sistemi ile yönetilmektedir. Bu, hammaddelerin düzenlenmesinden bitmiş ürünlerin sevkıyatına kadar her faaliyetin operatörün müdahalesi olmaksızın başlatılabileceği anlamına gelir. Oldukça seri bir üretim sistemi ile, tesisin Dulux, Dulux Ticaret, Cuprinol, Policell, Hammerite ve Armstead’i içeren AkzoNobel serisinin tamamında boya üretme kapasitesine sahip olduğu anlamına geliyor.

Ashington, İngiltere’deki ikinci Dulux Akademisini de ev sahipliği yaapcak. Özel eğitim merkezi, ressamlara ve dekoratörlere iş başarısı için ihtiyaç duydukları uzmanlık ve bilgi birikimini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Slough’daki ilk akademi zaten 1.600 kişiyi eğitti.

AkzoNobel’in CEO’su Thierry Vanlancker “Bu, İngiltere için önemli bir yatırım, bizim için hayati bir stratejik paza ve AkzoNobel için önemli bir kilometre taşıdır” diyor.
AkzoNobel’deki boya ve kaplamaların COO’su Ruud Joosten, “Dünyada mevcut en iyi teknolojiyi kullandık, geliştirdik ve hepsini tek bir çatı altında toplayarak bu yeni tesisin tüm endüstri için önemli bir adım olduğunu gösterdik” dedi.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: