Apple’ın Katlanabilir iPhone ve MacBook Planları

Apple, katlanabilir akıllı telefon pazarında rakiplerine biraz geriden gelmesine rağmen sessizliğini koruyor. Şirket, daha önce birden fazla katlanabilir telefon patenti aldığını ve bu alanda çalışmalar yaptığını açıklamıştı. İddialara göre Apple, birden fazla katlanabilir prototip üzerinde çalışıyor.

Katlanabilir iPhone ve MacBook Lansman Tarihleri

Katlanabilir iPhone ve MacBook Lansman Tarihleri

Teknoloji dünyasının önemli sızıntı kaynaklarından Jeff Pu’ya göre, katlanabilir ekranlı MacBook’un seri üretimi gelecek yılın sonlarında başlayacak. Katlanabilir ekranlı iPhone ise 2026 yılında seri üretime geçecek. Apple’ın iddialara göre, 7.9 inç ve 8.3 inç boyutlarında iki farklı katlanabilir iPhone modeli piyasaya süreceği belirtiliyor.

Parça Tedarik Sorunları ve Gelişmeler

Parça Tedarik Sorunları ve Gelişmeler

Katlanabilir iPhone modelinin gecikmesindeki en büyük etken, parça tedarik sorunları olarak öne çıkıyor. Apple, özellikle standartlarına uygun katlanabilir ekranlar bulmak konusunda önemli zorluklar yaşıyor. Bazı iddialara göre Apple, katlanabilir telefon gelişimini tamamen durdurmuş olsa da şirket hala yeni katlanabilir ekranların patentini almaya devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*