Amerikan Kongresi’nin TikTok Kararı

Amerikan Kongresi, Çinli ByteDance şirketinin sahip olduğu sosyal medya platformu TikTok’a karşı önemli bir karara imza attı. ABD, yasa tasarısını onaylayarak, uygulamanın Çinli şirket tarafından satılmaması durumunda ülkede yasaklanacağını duyurdu. ByteDance’a bu konuda 12 aylık bir süre verildi.

ABD Halkının TikTok Yasağına Bakışı

Reuters tarafından yapılan ankete göre, ABD halkının yarısı TikTok’un yasaklanmasını destekliyor. Vatandaşların çoğunluğu, Çin’in ABD kamuoyunu etkilemek için TikTok’u kullandığına inanıyor. Ankete katılanların yüzde 50’si yasağı desteklerken, yüzde 32’si karşı çıkıyor. Yaş grupları arasında ise 40 yaş ve üstü katılımcıların yaklaşık altısı yasağı desteklerken, 18-39 yaş arası katılımcıların yaklaşık dörtte biri yasak karşıtı. Ancak anket, 18 yaş altı TikTok kullanıcılarının görüşlerini yansıtmıyor.

Avrupa Birliği ve TikTok

Avrupa Birliği ve TikTok

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, TikTok’un tehlikesini göz ardı etmediklerini ve uygulamanın Avrupa Birliği’nde yasaklanma seçeneğinin masada olduğunu belirtti. TikTok’un AB yasağının düşünüldüğünü ima eden von der Leyen, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*