AkzoNobel Specialty Chemicals, Hindistan’daki Organik Peroksit Kapasitesini Artırıyor

894f8 akzonobel specialty chemicals hindistandaki organik peroksit kapasitesini artc4b1rc4b1yor
894f8 akzonobel specialty chemicals hindistandaki organik peroksit kapasitesini artc4b1rc4b1yor

AkzoNobel Specialty Chemicals, Hindistan’daki Organik Peroksit Kapasitesini Artırıyor. AkzoNobel Specialty Chemicals, üretim kapasitesini genişletmek ve Hindistan’daki organik peroksit tesisini büyütmek için yeni bir projeye başladı. Organik peroksitler, ayakkabı tabanları, rüzgar türbinleri ve inşaat sektöründe kullanılan PVC borular dahil olmak üzere çok çeşitli polimer bazlı ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.

4 milyon euroluk yatırım, kapasiteyi yüzde 80 artıracak ve Hindistan ve Orta Doğu’daki müşterilerden gelen talebi karşılayacaktır.

Ayrıca, yeni bir atık su yönetim sistemi süreci daha çevreci bir hale getirecektir. Genişlemenin 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

İcra Kurulu Üyesi Johan Landfors, “Teknolojimizi geliştirerek ve üretim kapasitemizi artırarak müşterilerimize daha iyi hizmet verebileceğiz. Bu genişleme özellikle PVC, akrilik ve termoset reçinelerde kullanılan organik peroksit pazar segmentindeki güçlü varlığımızı geliştirmemize olanak sağlayacaktır” diyor.

Son üç yılda AkzoNobel Specialty Chemicals, polimer endüstrisinde müşterilerine daha iyi hizmet vermek, teknolojileri geliştirmek, kapasiteyi arttırmak ve küresel üretimini Meksika, Hollanda, Belçika, İtalya, Brezilya ve ABD ve Çin’de bulunan bölgelerde yeniden konumlandırmak için 100 milyon Euro’dan fazla yatırım yaptı.

Kaynak : Chemeurope

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*