Petrol Sanayi Derneği Yeni Yönetim Kurulunu Belirledi

3c1e3 petrol sanayi dernec49fi yeni yc3b6netim kurulunu belirledi e1523735712598
3c1e3 petrol sanayi dernec49fi yeni yc3b6netim kurulunu belirledi e1523735712598

Petrol Sanayi Derneği Yeni Yönetim Kurulunu Belirledi. Petrol Sanayi Derneği’nin (PETDER) Olağan Genel Kurul Toplantısı, İstanbul Conrad Otel’de 13 Nisan 2018 tarihinde yapıldı.  Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda PETDER’in geçmiş döneme ait faaliyetleri ve 2018 yılı bütçesi Genel Kurul’un onayına sunuldu, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri seçildi.

Toplantının açılış konuşmasını, Ocak 2015 tarihinden bu yana PETDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Martin Thomsen gerçekleştirdi. PETDER’in 22 yıldır, sadece güvenilir ve objektif bir bilgi kaynağı olarak değil, aynı zamanda etkin ve etkili bir savunucu olarak akaryakıt sektörünü temsil ettiğini belirten Thomsen, Derneğin yaklaşık %85 pazar payı temsil gücüyle, ülkenin her köşesindeki 20 milyondan fazla araca daha iyi akaryakıt, hizmet ve ürün sağlamak amacıyla paydaşlarıyla birlikte çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade etti.

Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrasında gerçekleşen ilk Yönetim Kurulu Toplantısında, Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper Yönetim Kurulu Başkanlığına, Yaşar Taşkıran Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına, Ahmet İzzet Eke ise Muhasip Üyeliğe seçildi.

Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Selim Şiper yaptığı konuşmasında, sektörün 100’ün üzerinde dağıtıcı, 102 depolama tesisi, 13 bin bayi, 150 bin çalışanı ile yaklaşık 140 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaştığına dikkat çekti. Şiper, “PETDER çatısı altında tüm üyelerimiz ile birlikte; ulaşım, inşaat, altyapı projeleri ve endüstriyel faaliyetlere yakıt tedarik ederek, Türkiye’nin en dinamik sektörlerinden birisi olarak, ekonomik istikrarın devamına katkı sağlamaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi. Selim Şiper, “Önümüzdeki dönemde de, rekabetçi pazarı tam olarak özümsemiş bir serbest piyasa yapısı içinde, Türkiye’nin büyümesi ve halkımızın refahı için çok daha güçlü bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürmeye kararlıyız” diye konuştu.

PETDER’in yeni Yönetim Kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Başkanı:

Selim Şiper                                                                     (Petrol Ofisi A.Ş.)

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı:

Yaşar Taşkıran                                                                (Total Oil Türkiye A.Ş.)

Muhasip Üye:

Ahmet İzzet Eke                                                             (Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.)

Yönetim Kurulu Üyeleri:

Martin Thomsen                                                             (BP Petrolleri A.Ş.)

Ekrem EKMENCİ                                                              (Opet Petrolcülük A.Ş.)

Ahmet Erdem                                                                  (The Shell Company of Turkey Ltd.)

Mustafa Ergi                                                                    (Altınbaş Petrol ve Ticaret A.Ş.)

Çağdaş Demirağ                                                             (Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş.)

 

Denetim Kurulu:

Hidayet Kaya

Süleyman Yıldırım

Mahmut Kaya Ertürk

Petrol Sanayi Derneği (PETDER) hakkında

PETDER 23 Eylül 1996 tarihinde, petrol ürünlerinin (akaryakıt, yağlama yağları, LPG) üretimden tüketime kadar olan faaliyetler zinciri üzerinde çalışmalar yapmak amacı ile ülkenin önde gelen akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından kurulmuştur. Alpet, Aytemiz, Belgin, BP, ExxonMobil, Go, Opet, Petline, Petroyağ, Petrol Ofisi, Shell, Shell & Turcas, Total ve Turkuaz PETDER üyesi kuruluşlardır. Sektörde sağlık, emniyet ve çevre ile ilgili konularda da çalışmalar yapan PETDER, aynı zamanda “Atık Motor Yağlarının Yönetimi Projesi” ve buna paralel olarak “Bir Varil Bir Ağaç” çevre projesini de yürütmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*