ACS, Uygulamalı Bio Malzemeler Dergisini Yayına Alıyor

03d31 acs uygulamalc4b1 bio malzemeler dergisini yayc4b1na alc4b1yor
03d31 acs uygulamalc4b1 bio malzemeler dergisini yayc4b1na alc4b1yor

ACS, Uygulamalı Bio Malzemeler Dergisini Yayına Alıyor. Amerikan Kimya Derneği, ACS Applied Materials & Interfaces dergileri serisine ACS Uygulamalı Bio Malzemeler dergisini ekliyor. Yeni dergi biyomalzemelerde araştırma ve uygulamalara odaklanacak.

Yeni disiplinler arası dergi, biyoloji, biyomedikal, biyo-ilham ve biyomimetik malzemeler de dahil olmak üzere ilgili araştırmaları tüm yönleriyle ele alan orijinal araştırmaları yayınlayacak. Dergi, ayrıca biyoalgılama, görüntüleme, tedavi, biyoenerji, biyokataliz ve biyoelektronik uygulamaları da kapsayacak.

Çin Bilimler Akademisi Kimya Enstitüsü’nde profesör olan Shu Wang, derginin editörlüğüne seçildi.

Wang, “Dergi, malzeme, mühendislik, fizik, biyobilim ve kimya alanındaki bilgileri önemli biyo uygulamalara entegre eden, uygulamalı bir yapının yeni ve özgün deneysel ve teorik araştırmaları yayınlayacak. Uzun vadeli bir hedef için, derginin, kimyagerler, fizikçiler, biyologlar, mühendisler ve malzeme bilimcileri için dünyanın en iyi forumlarından biri haline geleceğini umuyoruz” diyor.

ACS Uygulamalı Bio Malzemeler Dergisi , Nisan ayında gönderimleri kabul etmeye başlayacak. İlk hakemli makaleler bu yaz çevrimiçi olarak görünecek.

Kaynak : ACS

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*