Çin, Kimyasal Üreticilerinin Üzerindeki Baskıyı Artırıyor

Çin, Kimyasal Üreticilerinin Üzerindeki Baskıyı Artırıyor. Çin devlet yetkilileri önümüzdeki ay Pekin’de yapılacak olan büyük Komünist Parti toplantısında kimyasal nakliye üzerindeki kontrollerin sıkılaştırılmasını ele alacak. Yeni tedbirler ile, 2017 yılı boyunca Çin’de kimyasal ve ilaç üreticilerinin karşılaştığı baskının daha’da artacağı öngörülüyor.

Nanjing şehrine ev sahipliği yapan kıyı eyaleti Jiangsu’daki yetkililer, şirketlere yılın ikinci yarısında tehlikeli sayılan kimyasalların sevkıyatını askıya almalarını emretti. Jiangsu’dan çıkan emrin, bazı yabancı şirketlerin üretim tesisi bulunan Zhangjiagang gibi büyük kimyasal sanayi bölgesindeki üreticileri etkileyecektir.

Petrokimya danışmanlık firması PCI Wood McKenzie’nin analistlerinden Salmon Lee, yapılan düzenlemelerin zaten hissedildiğini söyledi. “Bu durum, kimyasallar ve lojistik şirketleri arasında karışıklığa neden oldu. Ayrıca, üreticilerin, yükleme / boşaltma tarihleri öne alması veya herhangi bir olası eksikliği karşılamak için daha fazla spot malzemesi satın almaya çalışması bazı ürünlerin fiyatlarında bir artışa neden oldu”.

Bu aksama, Çin’in kimyasal endüstrisinin 2017’de yaşadığı en son olay. Sonuç olarak, kimyasal hammadde ve katkı maddeleri kullanan ilaç firmaları gibi üreticiler için belirli materyallerin yetersizliği ve yüksek maliyetler getirdi.

Çin’de kirliliğin artması bu aksamaların nedenlerinden biridir. Müfettişler, ülke çapında çevre düzenlemelerini sıkı sıkıya uygulamaya başladılar, yüzlerce kimya fabrika etkilenmemiş olsa da, onlarcanın geçici veya kalıcı olarak kapatılmasına yol açtı.

Aynı zamanda, Çin bu yıl, kentsel alanlara yayılan ve sayısı artan kimya fabrikaların yerlerini değiştirmeye yönelik çabaları hızlandırdı. Binlerce fabrika büyük ihtimalle önümüzdeki aylarda tahliye talimatı ile karşı karşıya kalacak ve hareket ederken üretimi durduracak.

Nakliye ile ilgili yeni kısıtlamaların yapılmasından önce bile, kimyasal üreticiler, kimyasal maddelerin yasal olarak Çin’de tutulması ve depolanması ile ilgili zorluklardan endişe duyuyorlardı.

Çin’deki Avrupa Birliği Ticaret Odası, bu ayın başlarında yayınladığı bir raporda Çin’in mevcut endüstriyel güvenlik kurallarına uygun depolama ve nakliye kapasitesinin yetersiz olduğunu kaydetti. Kurallar, 2015 yılında Tianjin’de bulunan tehlikeli mal depolarında patlama sonrasında sıkılaştı.

Kaynak : ACS

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*