Hollanda Havayı Temizlemek İçin Dev Vakumlar Kullanacak

8b40c hollanda havayc4b1 temizlemek c4b0c3a7in dev vakumlar kullanacak 1
8b40c hollanda havayc4b1 temizlemek c4b0c3a7in dev vakumlar kullanacak 1

Hollanda Havayı Temizlemek İçin Dev Vakumlar Kullanacak. Hollandalı mucitler Salı günü dünyanın tasarlanan ilk dev dış hava elektrik süpürgesini tanıttılar. Sistem atmosferimizi çevreleyen küçük toksik parçacıkları filtrelemek için kullanılacak.

Envinity Grubu sözcüsü Henk Boersen sistemi tanıttı” Amsterdam büyük bir sanayi filtresine sahip oldu, yaklaşık sekiz metre uzunluğunda, çelikten yapılmış olan cihazı binaların üstüne yerleştiriyoruz ve büyük bir elektrik süpürgesi gibi çalışıyor” diyor.

Sistemin yukarı yönlü olarak yedi kilometre ve yatayda 300 metre yarıçaplı alanda hava emme gücüne sahip olduğu belirtiliyor. 800.000 metreküp saat aralığında, İnce parçacıklarda yüzde 100 ve ultra-ince parçacıklarda yüzde 95 oranında tozlar filtrelenebiliyor. Şirket Hollanda (ECN) Enerji Araştırma Merkezi tarafından yürütülen testlere cihazın prototipini gönderdi.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre AB ülkeleri vatandaşlarının yaklaşık yüzde 90’ı kanserojen özellikteki bu parçacıklara maruz kalmaktadır. Beyin hücreleri’de dahil olmak üzere sinir sistemi üzerinde’de bu parçacıkların zararı testler ile kanıtlanmış durumda.

Kaynak : phys

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*