İngiliz Kimya Kuruluşları “Brexit” Sonrası Oldukça Karamsar

0559f ngiliz kimya kuruluc59flarc4b1 brexit sonrasc4b1 oldukc3a7a karamsar
0559f ngiliz kimya kuruluc59flarc4b1 brexit sonrasc4b1 oldukc3a7a karamsar

İngiliz Kimya Kuruluşları “Brexit” Sonrası Oldukça Karamsar. İngiltere’nin Avrupa Birliğinde kalıp kalmayacağını belirleyen “Brexit” ten çıkan sonuç Kimya ve ilgili dallardaki kuruluşları sıkıntıya soktu.

İngiltere’deki kimya, ilaç firmaları ve bilim adamları arasındaki beklenti ekonomik koşulların sert olacağı yönünde, kimya ürünleri ihracatı, İngiltere’deki bilim adamlarının çeşitli Avrupa ilaç kurumlarındaki AB meslektaşları ile işbirliklerinin azalacağı, bilgi aktarımının azalacağı yönünde öngörüler oldukça fazla.

Venkatraman Ramakrishnan, Royal Society İngiltere ulusal bilim akademisi başkanı “İngiltere’deki bu kararın ülkedeki bilim üzerinde önemli bir etkiye sahip olması muhtemeldir, Birlik 3 temel konuda endişeli : AB bilim finansmanı, İngiltere çalışmak isteyen AB’deki bilim insanların yeteneği ve uluslararası bilimsel işbirliği. Tüm bunlardan yoksun kalınacak.” diyor

İngiltere’deki Kimya Endüstri Birliği, İlaç Sektörü Temsilcileri ve Bioendüstri Derneklerinin görüşleri ortak ” sektörün gelecekteki yatırım, araştırma ve ticaret beklentileri büyük sıkıntıda olacak ” diyorlar.

Alman Kimya Endüstrisi Derneğinin açıklamaları’da aynı doğrultuda diye biliriz ” Çıkan kararın Birleşik krallığın yanı sıra AB endüstrisine ve ekonomisine’de geniş yaralar açacak”.

united kingdom exit from europe relative image
Kaynak : http://cen.acs.org/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*