İstanbul’daki Çevre Teknolojileri Fuarı “REW İstanbul” Kıtaları Buluşturdu!

İstanbul’daki Çevre Teknolojileri Fuarı “REW İstanbul” Kıtaları Buluşturdu! Sürdürülebilir çevrenin geleceğini bugünden şekillendiren teknolojileri sergileyen 11. REW İstanbul fuarı, bu yıl ilki düzenlenen İSG Avrasya ile eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

İFO Fuarcılık tarafından T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katkılarıyla bu yıl 11.’si düzenlenen Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2015 ve eş zamanlı organize edilen İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarında 22 farklı ülkeden 322 firma yer aldı. Katılımcı firmalardan birçoğunun gelecek seneki buluşma için henüz fuar sırasında sözleşme yaptığı organizasyonu üç gün boyunca %8’i, yurtdışından olmak üzere toplam 49 ülkeden 10582 profesyonel ziyaret etti. Yurtdışından en çok ilgi Bulgaristan, Yunanistan, Macaristan ve İran’dan geldi.

Profesyonel ziyaretçi sayısını artırmayı başaran fuara özellikle sanayi şehirlerinin ilgisi büyük oldu. Başta İstanbul ve Kocaeli olmak üzere Tekirdağ, Ankara, Bursa, İzmir gibi sanayi illerinden yoğun ziyaretçi getiren REW İstanbul istikrarlı büyümesini sürdürerek alanında Avrasya’nın en önemli çevre teknolojileri buluşması olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi alanında uluslararası bir fuar organizasyonu olan REW İstanbul’un 11.’si, 11-13 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Fuarda, atık toplama kamyonlarından, çevre dostu temizlik araçlarına, geri dönüşüm ve geri kazanım teknolojilerinden atık su arıtmaya kadar pek çok farklı yenilik bir arada sergilendi.

Geri dönüşümcüler, REW İstanbul 2015’te güç birliğine gitti.

Türkiye’de atık yönetimi alanında faaliyet gösteren dernekler, sektörün geleceğine yön verecek adımı REW İstanbul’da attı. AGED (Atık Kağıt Geri Dönüşümcüler Derneği), İGEDDER (İstanbul Geri Dönüşümcüler Derneği), ÖTASAD (Ömrünü Tamamlamış Araçlar Sanayicileri Derneği) ve TÜDAM (Değerlendirilebilir Atık Malzemeler Sanayicileri Derneği), ortak bir platform altında birleşti. TAYDEP (Tüm Atık Yönetimi Dernekleri Platformu) adı verilen oluşumun imza töreni, Avrasya’nın en büyük çevre teknolojileri fuarı REW İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleşti.

“ATIK BİLET” uygulaması bu yıl da tekrarlandı!

REW İstanbul’da, ilki geçen yıl gerçekleştirilen “Atık Bilet” uygulaması bu sene de tekrar edildi. “Kaynağında ayrıştırma yoluyla sıfır atık” hedefine dikkat çekmeyi amaçlayan uygulama ile, ziyaretçilerin yanlarında getirdikleri kullanılmış piller, cam, plastik veya kağıt atıklar, fuara giriş bileti yerine geçti.

Fuarın konferans programı sektöre yön vermeye devam etti

REW İstanbul 2015, geçmiş yıllarda olduğu gibi, sektörün gündemini belirleyen bir dizi konferansa da ev sahipliği yaptı. Üç güne yayılan konferans programı kapsamında; “Endüstride Kullanılan Dezenfektanlar ve Çevreye Etkileri”, “İşyerlerinde Afet Öncesi, Sırası ve Sonrasında Farkındalık Eğitimi”, “Atık Yönetimi, Mevzuat, Uygulamalarda Karşılaşılan Problemler”, “Kullanma Suyunda Dezenfeksiyon Yöntemleri”, “Tıbbi Atıkların Değerlendirilmesi”, “Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Bertarafı” ile “İSG Kültürü ve Eğitimi” konularında oturumlar gerçekleştirildi.

REW İstanbul 2015 ile eş zamanlı olarak İSG Avrasya fuarı gerçekleştirildi

İFO Fuarcılık, geçen seneki REW İstanbul içinde özel bölüm olarak yer verdiği “İş Sağlığı ve Güvenliği” konusunu, bu yıl eş zamanlı ayrı bir fuara taşıdı. TİGİAD (Türkiye İş Güvenliği ve İş Adamları Derneği) ve İzmir Ticaret Odası’nın katkılarıyla REW İstanbul’a komşu salonda ilki düzenlenen İSG Avrasya 2015’te, çalışan sağlığı ve güvenliği konusunda sorumluluğu bulunan işverenlerin ihtiyaç duyacağı teknik ekipman ve malzemeler ile risk analizi ve uzmanlık hizmetlerine yönelik çözümler sergilendi.

Uluslararası çevrelerce bölgesinin alanındaki en önemli fuarı olarak gösterilen REW İstanbul’un bir sonraki buluşması yine Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2016 yılı Haziran’ında gerçekleştirilecek.

Detaylı Bilgi İçin: www.rewistanbul.com

İstanbul’daki Çevre Teknolojileri Fuarı REW İstanbul Kıtaları Buluşturdu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*