GAPLAST 2015 Fuarı Plastik ve Kimya Sektöründe Yol Gösterici Olacak

GAPLAST 2015 Fuarı Plastik ve Kimya Sektöründe Yol Gösterici Olacak. Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı (GAPPLAST), Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği (GAPLASDER) işbirliğinde 09-12 Eylül 2015 tarihleri arısında Gaziantep’te düzenlenecek.
GSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuara, plastik makineleri, kimyasal ve hammaddeler, makine yan ve ara sanayi, ısı ve kontrol cihazları, kalıp, hidrolik ve pnömatik, geri dönüşüm firmalarının yanı sıra plastik mobilya ve dekorasyon, sulama sistemleri, PVC pencere ve boru üreticileri firmaları katılacak.
Ortadoğu, Balkan ülkeleri, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetleri ile batı arasında entegrasyonu sağlayan plastik ve kimya sektöründe çok önemli bir üretim merkezi olan Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan fuar bölgede ilk olma özelliği taşıyor.
Açıklamada görüşlerine yer verilen GAPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kökoğlu, küreselleşen dünyada rekabetin giderek zorlaştığını, bu anlamda fuarın, plastik ve kimya sektöründeki firmaları, dünya ile entegre hale getirmesi açısından önemli olduğunu bildirdi.
Sektördeki firmaların vizyonlarını daha ileriye taşımak, teknolojik olarak kendilerini yenilemelerine ve gelişmelerine ortam hazırlamak amacıyla fuarın düzenleneceğini belirten Kökoğlu, şunları kaydetti:
“Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli sektörlerinden biri olan plastik ve kimya sektörlerinde çalışmalar yapmak için GAPLASDER‘i kurduk. Derneğimizi kurduktan sonra kentimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Gaziantep ve bölge için çok önemli olacağını düşündüğümüz bu fuarımızı GSO desteğiyle Akort Fuarcılık tarafından organize ederek açacağız.”
Kökoğlu, plastik ve kimyanın kapasitesi, üretim ve ihracat gücü, sağladığı istihdam ve katma değer açısından Türkiye ‘de önemli sektörler arasında yer aldığını ifade ederek, sektörün geleceği için GAPPLAST Fuarı‘nın iyi bir tanıtım alanı olacağını vurguladı.

Ziyaretçi Profili

Plastik Sanayi. Makine Sanayi. Makine Yan Sanayi ve Malzemeleri Üreticileri. Kimya ve Hammadde Sanayi. Kalıp Sanayi. Kablo Sanayi. Isıtma-Soğutma, Havalandırma Cihazları Üreticileri. Elektrik-Elektronik Sanayi. Kauçuk Sanayi. Plastik Atık Geri Dönüşüm Firmaları. Kontrol Sistemleri Üreticileri. Ambalaj Sanayi. Basım Matbaacılık Sanayi. Etiket-Barkot Ürünleri Sistemleri. Metal Sanayi. Beyaz Eşya Sanayi. Cam Sanayi. İnşaat Sanayi. Otomotiv Sanayi. Mobilya Endüstrisi. Boya Sanayi. Gıda Sanayi. İçecek Sanayi. Medikal Endüstri. İlaç Sanayi. Kozmetik Sanayi. Tarım-Hayvancılık Sanayi. Temizlik Endüstrisi. Tekstil Sanayi. Turizm Sektörü. Bankacılık Sektörü. Bilişim Teknolojileri. Danışmanlık Firmaları. Reklam Sektörü. Kamu Kuruluşları. Eğitim Kurumları

Fuar ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız : http://www.akort.com/fuarlar-gaplast-hakkinda.html

GAPLAST 2015 Fuarı Plastik ve Kimya Sektöründe Yol Gösterici Olacak

 

Kaynak : Radikal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*