Bursa’da Yeşil Sanayi Zirvesi Sona Erdi

Bursa’da Yeşil Sanayi Zirvesi Sona Erdi. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen ‘Yeşil Sanayi Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı.

Merinos AKKM Orhangazi Salonu’ndaki program kapsamında ‘Yeşil Büyüme Modeli’, ‘Yeşil Sanayi’, ‘Yeşil Ürün’ ve ‘Yeşil Enerji’ oturumları yapıldı. Zirvenin açılış törenine Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, BTSO Yönetim Kurulu üyesi İlker Duran, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ümit Doğay Arınç, kamu kurum temsilcileri ile sanayiciler katıldı.
BTSO Yönetim Kurulu üyesi İlker Duran, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişme hedeflerine paralel olarak dünyanın en önemli enerji ekonomilerinden birisi olduğunu söyledi.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı, UGETAM Yönetim Kurulu Başkanı ve Zirve Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Ümit Doğay Arınç, yeşil büyümenin Türkiye için önemli bir adım olduğunu ifade ederek, zirvenin yeşil büyüme konusunda ciddi farkındalık oluşturacağını anlattı.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ise Bursa’da yeşil büyüme ve çevre duyarlılığına dikkat çeken Zirve’nin şehir için önemli bir kazanım olacağını söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından Çevre ve Temiz Üretim Konseyi Başkanı ve ENVERDER Bursa Şube Başkanı Mustafa Uysal, ‘Yeşil Büyüme’ konulu bir sunum yaptı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, Zirve kapsamında stant açan firma ve kamu kurumlarını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bursa'da Yeşil Sanayi Zirvesi Sona Erdi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*