Cleanroom Fuarı Nisan’da İstanbul’da!

Cleanroom Fuarı Nisan’da İstanbul’da! Endüstriyel tesislerdeki en önemli mekanlardan biri olan ve tesislerin uzmanlık gerektiren uygulamalarını kapsayan “temizoda teknolojileri”, İstanbul fuarında sektör endüstrisini ve profesyonelleri biraraya getiriyor. 16-18 Nisan 2015 tarihlerinde, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek ‘Cleanroom’ teknolojileri uzmanlık fuarı bu alandaki profesyonellere odaklanarak gerçekleştirilecek.

Endüstriyel proseslerde önemli uzmanlık alanı: “Cleanroom”
“Cleanroom” sektörü ile tanımlanan; tesislerin tıbbi veya endüstriyel faaliyetlerinin yürütüldüğü; tam kontrollü ortam gerektiren her türlü üretim, kontrol, ameliyathane, laboratuar ve ar-ge mekanlarının tüm donanımını kapsayan; yatırım-üretim-yönetim sürecindeki teknoloji, ürün ve hizmet gereksinimlerini, işletme sürdürülebilirliği için gerekli olan bakım, proses ve kalite kontrol, validasyon, sertifikasyon, risk yönetimi alanlarını ele alan “Spesifik bir sektör”. Bu özel mekanların projelendirilmesinden ve tasarımından yapımına; donanım niteliklerinden işletme modellerine kadar bir dizi uluslararası standart da, “Temizoda” ve steril ortamlar uzmanlığı ile teknolojisini “Cleanroom” tanımı ile sektörleştiriyor. Endüstriyel, tıbbi ve ar-ge hizmet tesislerinin çok özel mekanlarının sağlıklı işlerliği, ileri teknoloji ve gelişmelerden, spesifik yönetim tekniklerinden faydalanmayı gerekli kılıyor. Üretim prosesleri, özel ekipman, kontrol teknikleri, koruma ve bakım, tesis yönetim modelleri, sertifikasyon ve risk yönetimi, tesis sürdürülebilirliğinin vazgeçilmez yönetim alanları. Bu olgulara ait uzmanlıklar ise, özellikle Cleanroom mekanları için vazgeçilmez gereklilik. Bugün artık nükleer endüstriden kozmetik sanayiine, ilaç endüstrisinden sağlık tesislerine, gıda işleme endüstrisinden mekanik ve elektronik bazlı sanayilere kadar çok geniş bir alanda tesis ve yatırımların en önemli proje mekanlarından biri sayılan temizodalar; tesislerde doğru projelendirme, spesifik ekipman ve ileri teknoloji için bu alandaki uzmanlığı zorunlu kılıyor.

Temizodalar için uzmanlık buluşması: Cleanroom Exhibition 2015
Endüstriyel süreçte çözümler, teknolojiler ve gelişmeler… Tesis yöneticileri ve temizoda mekanlarına ürün ve hizmet üreten “Cleanroom” uzmanları Nisan ayında bilgi paylaşımları için düzenlenen ortak platformlarında biraraya gelmek üzere hazırlanıyorlar.

Cleanroom ortamlarında projelendirme ve üretimden kontrol ve yönetime varan tüm süreçte tesis yöneticileri ile Cleanroom uzmanlarının taleplerini ve bu alandaki uzman kuruluşların ürün ve hizmet teknolojilerini buluşturacak; Cleanroom profesyonelleri için önemli bir network işlevi görecek fuar, İstanbul’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Özellikle temizoda projelendirme, donanım ve sistem teknolojilerini bu alanda çalışan profesyoneller ile bir araya getirmeyi hedefleyerek konseptini belirleyen Cleanroom Fuarı; Türkiye’nin sanayi kenti İstanbul ve havzasındaki binlerce tesisin yatırım ve sürdürülebilirliği için gelişmeleri takip eden uzmanların her yıl yoğun ziyaretini alacak bir fuar olarak ortaya çıkıyor. Sektöre duyurulduğu ilk andan itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren ve temizoda teknolojileri alanında her biri önemli markalar olan endüstri kuruluşlarının fuar alanında yer almaya başlamaları da Cleanroom Exhibition’ın bu alandaki uzmanlar ve tesis yöneticilerinin ilgi odağı haline geleceğini gösteriyor. İhtisas fuarcılığı konusunda 21 yıllık uzman bir kuruluş olan Akdeniz Tanıtım A.Ş. (www.akdeniztanitim.com) tarafından düzenlenen fuar, kapsamındaki çok sayıda mesleki etkinlik programı ile birlikte Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Fuarda, ulusal ve uluslararası platformlardan çok sayıda uzman ve akademisyenin sunumları ve birlikte gerçekleştirecekleri çeşitli “workshop”lar ile de nitelikli etkinlikler planlanmış bulunuyor.
(www.expocleanroom.com)

Cleanroom Fuarı Nisan’da İstanbul’da!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*