Dünya’daki Her Üç Ülkeden Biri REW İstanbul’u Ziyaret Etti!

Dünya’daki Her Üç Ülkeden Biri REW İstanbul’u Ziyaret Etti! Bölgesinin en büyük Uluslararası Çevre Teknolojileri buluşmasını, 56 farklı ülkeden 10.203 profesyonel takip etti.

İFO Fuarcılık tarafından T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 10.’su düzenlenen Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı REW İstanbul 2014, kapanışında 10 bin ziyaretçi hedefinin üzerine çıktı. 3 kıtadan 304 firmanın stand açtığı fuara 56 farklı ülkeden profesyonel geldi. Ziyaretçi sayısında geçen yıla göre %10 büyüme başarısı yakalayan organizasyona ilginin en yoğun olduğu ülkeler ise Macaristan, Bulgaristan, Kosova, Suudi Arabistan, İran, Libya ve Yunanistan oldu. Fuardan memnun ayrılan katılımcılar, 11-13 Haziran 2015’te gerçekleşecek sonraki buluşmayı da planları arasına aldı.

REW İstanbul 2014’te “Katı Atık, Atık Su, Atık Gaz ve Yeşil Enerji” alanlarında yeni ürün ve teknolojiler sergilenirken, “hediyeli geri dönüşüm otomatı, tarım artıklarından enerji üretimi, doğa dostu teknolojilerle su arıtımı, yer altı çöp toplama üniteleri, sadece elektrik enerjisi ile çalışan sokak temizleme araçları” gibi yenilikler fuarın öne çıkanları arasındaydı. Ayrıca REW İstanbul’da T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TÜDAM, İSGDER, Biyoenerji Derneği gibi kurumlarca gerçekleştirilen konferanslar da yoğun ilgi gördü.

REW İstanbul 2014, fuarcılık sektöründe bir ilke imza attı

Başta Almanya, İtalya, Çin, Fransa, Avusturya ve İsviçre olmak üzere 26 ülkeden 304 firmanın katıldığı REW İstanbul’un 2014 buluşması sona erdi. “Atık Bilet” adı verilen uygulama ile bu yıl ilk defa ziyaretçilerin, bilet yerine yanlarında getirdikleri cam, kağıt, plastik veya metal çöplerle giriş yaptığı fuar, yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi gördü.Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde üç gün süren ogranizasyonu aralarında 56 farklı ülkeden 10.203 profesyonel ziyaret etti. REW İstanbul 2014’te yurt dışı ziyaretçilerin oranı %9 olarak gerçekleşirken, yurt içinde en yoğun ilgi İstanbul, Kocaeli, Ankara, Bursa, Tekirdağ, Sakarya ve Gaziantep illerinden geldi.

Fuarın konferans programı sektöre yön vermeye devam ediyor

REW İstanbul, geçmiş yıllarda olduğu gibi sadece ticari bir organizasyon olmasının da ötesinde, sektörün gündemini belirleyen bir platform olarak bu fuarda da öne çıktı. Üç güne yayılan konferans programı kapsamında Türkiye’nin sıcak gündemleri olan alternatif enerji kaynakları, çalışan ve iş güvenliği ile çevre konularında, pek çok önemli başlık fuara taşındı.

Uluslararası çevrelerce bölgesinin alanındaki en önemli fuarı olarak gösterilen REW İstanbul’un bir sonraki buluşması yine Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde 11-13 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

çevre teknolojileri fuarı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*