Güneş enerjisi ile çalışan cep telefonu şarj istasyonları Bursa’da

Yalıtım sektörünün lideri Filli Boya Yalıtım – Capatect, yenilenebilir enerji kaynaklarına ne kadar kolay ulaşılabileceğine dikkat çekmek amacıyla geliştirdiği, güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarj istasyonlarını Bursalıların hizmetine sunuyor.
Güneş Enerjisi ile Çalışan Cep Telefonu Şarj İstasyonları, Bursa’da ilk olarak Agora Pazar alanına ve Merinos Enerji Müzesine kurulacak.

Agora Pazar alanında 19 Kasım Salı günü saat 14:00’de gerçekleştirilecek olan açılışa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Filli Boya Pazar Geliştirme Müdürü Seyhun Ayhan katılacak.
Merinos Enerji Müzesindeki istasyonun açılışı ise 21 Kasım Perşembe günü saat 14:00’da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’nin katılımıyla gerçekleşiyor olacak.

Güneş enerjisi ile çalışan şarj istasyonları sayesinde Bursalılar, aynı anda birden fazla telefonu ve USB bağlantılı elektrikli eşyaları şarj etme imkanı bulacak. İstasyonlar, güneşli zamanlarda üzerindeki bataryaya biriktirdiği elektrik enerjisi ile gece ve güneşsiz günlerde de hizmete devam edecek. Ayrıca, deprem gibi doğal afetlerdeki genel elektrik kesintilerinde de, hizmet vererek cep telefonlarının işlemesine imkan tanıyacak.
Cep telefonu ve USB ile şarj olan tüm elektronik aletleri güneş enerjisi ile ücretsiz şarj etmeye imkan sağlayan “Solar Şarj İstasyonları” ile Capatect, güneş enerjisini günlük hayatımıza ne kadar kolay adapte edilebileceğimize dikkat çekiyor.
Sürdürülebilirlik yolculuğuna 2013’te hız veren ve yalıtım sektörünün en çevreci markası olan Capatect, geçmişten aldığımız temiz ve sağlıklı çevre mirasını gelecek nesillere de gerektiği gibi aktarabilmek için gerçekleştirdiği çalışmalarla enerji tasarrufuna, dolayısıyla çevre kirliliğinin azaltılmasına katkı sağlıyor.

ŞARJ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*