Yeşil Biyoteknoloji Kongresi 11-13 Eylül’de İstanbul’da Yapılacak

Yeşil Biyoteknoloji Kongresi 11-13 Eylül’de İstanbul’da Yapılacak. Bitkiler, yaşam zincirinin en başındadırlar, çünkü gıda ve hammaddeler için yenilenebilir ve neredeyse tükenmez kaynaklardır. Biyolojideki buluşlar, yetiştiricilerin uzun vadeli çalışmaları ile birlikte yeni yöntemleri geliştirmiş ve ıslah sürecinde ilerleme sağlamıştır.

Daha zor şartlar altında (daha az sulama, iklim değişiklikleri) beslenen daha fazla insanın dahil olduğu küresel zorluklar, yetiştiricileri ve bilim adamlarını, geleneksel çeşitleme yöntemlerini yeni teknolojiler (genetik seçim, yer yönetmeli nükleazlar ve doymuş mutagenez) ile birleştirerek yeni çeşitleri başarılı bir şekilde geliştirmeye zorlar.

Bu anlamda biyolojik teknikleri bitkilere uygulayan yeşil biyoteknoloji, beslenme kalitesini, niceliğini ve üretim ekonomisini artırmak için daha önemli ve çekici hale getirir. Bu nedenle, 2015 Yeşil Biyoteknoloji Atölyesinin başarıyla tamamlanmasının ardından, 11-13 Eylül 2017 tarihleri ​​arasında Dedeman Bostancı Otel ve Kongre Merkezi’nde Uluslararası Yeşil Biyoteknoloji Kongresi düzenlenecektir.

Önemli konular :

-Yeni Biyoteknolojik Bitki Islah Teknikleri
-Bitki Gen Analizleri
-Biyo-zenginleştirme
-Bitki ve Mikrop Etkileşimleri
-Omik Yaklaşımlar
-Bitkilerde Sekanslama Yöntemiyle Genotiplendirme
-İkincil Metabolit Üretimi
-Genetik Kaynakları Koruma
-Tarımda Nanoteknoloji
-Bitki ıslahı

ÖNEMLİ GÜNCELLEMELER

Ön Kayıt: 15 Mayıs 2017
Bildiri Özet Teslimi: 15 Mayıs 2017
Kabul Bildirimi: 29 Mayıs 2017
Erken Kayıt Tarihi: 9 Haziran 2017

Detaylı Bilgi İçin : https://www.greenbiotechnologycongress.org/

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: