Kükürt İçeren Yapılar Elde Etmek İçin Daha Basit ve Güvenli Bir Yöntem

748d4 kc3bckc3bcrt c4b0c3a7eren yapc4b1lar elde etmek c4b0c3a7in daha basit ve gc3bcvenli bir yc3b6ntem
748d4 kc3bckc3bcrt c4b0c3a7eren yapc4b1lar elde etmek c4b0c3a7in daha basit ve gc3bcvenli bir yc3b6ntem

Kükürt İçeren Yapılar Elde Etmek İçin Daha Basit ve Güvenli Bir Yöntem. Kükürt birçok farmasötikte önemli bir bileşendir, kükürt içeren yapıların geniş bir kimyasal bileşikler yelpazesinde verimli bir şekilde uygulanabilmesi arzu edilir. Skrydstrup ekibi ( Aarhus Üniversitesi ), genellikle çalışmanın zor ve son derece itici bir kokusu olan küçük bir kükürt yapı bloğu elde etmek için etkili ve güvenli bir yol sağlamayı başardı. Bu çalışmada özellikle ilginç olan, karbon-karbon çift bağları içeren bu spesifik reaksiyonlar için altın bazlı bir katalizörün kullanılmasıdır.

Araştırma grubu karbon tiollere, yani metantiyol (MeSH) kullanımına odaklanmıştır. Bu çalışmada, iNANO ve Aarhus Üniversitesi Kimya Bölümü’nden araştırmacılar, MeSH ile basınç silindirlerinin kullanılmasını önlemek ve reaksiyona doğrudan gaz eklemek zorunda kaldıkları için, iki odacıklı sistem olan kendi buluşlarını nasıl başarılı bir şekilde kullandıklarını anlattılar. Yazarlar ayrıca, iki bölmeli sistemde aktivasyon üzerine bir miktar MeSH’yi serbest bırakmak için bir kristalli organik bileşiğin kullanılabileceğini de göstermektedir.

Bu çalışmada, MeSH’nin doğrudan kullanımı önlenmiş ve basınç silindirlerine gerek kalmadan stokiyometrik miktarda gazlı MeSH’nin sağlanması ve kullanımı için bir protokol geliştirilmiştir. Skrydstrup grubu, bu çalışmada yüksek verimlerde metil sülfidi elde etmenin mümkün olduğunu göstermiştir.

Kaynak : chemeurope

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: