Enerjisa, Enerjimizi Korumaya Devam Ediyor

c4d22 enerjisa enerjimizi korumaya devam ediyor scaled
c4d22 enerjisa enerjimizi korumaya devam ediyor scaled

Enerjisa, Enerjimizi Korumaya Devam Ediyor. Enerjisa, enerji kaynaklarının en verimli ve doğru şekilde kullanılmasını desteklemek için “ ENERJİNİ KORU ” sloganıyla başlattığı tasarruf hareketi ile enerji tasarrufunun önemine dikkat çekiyor.


Web sitesini ziyaret ettiğimizde ( https://www.enerjisa.com.tr/ ) dikkatimizi ilk çeken, çocuklar için hazırlanan “Enerjimi Koruyorum” mobil oyunu. Enerjisa’nın çizgi karakteri olan Pozitip ile çocuklar, dünyanın enerji kaynakları hakkında bilgi sahibi olurken, sınırlı olan kaynakları nasıl koruyabileceklerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde öğreniyor.

Çocuklar her adımda enerji tasarrufu sağlayacak yöntemleri öğreniyor ve bu yöntemleri uyguladıkça yeşil puanları topluyor. Ayrıca çocuklar, oyundaki evleri ziyaret ederek eğlenceli tutumluluk görevlerini yerine getiriyor, evleri verimli hale getiriyor ve kazandığı ödüllerle yeni maceralara açılmanın keyfini yaşıyor.

Tüm mobil cihazlardan oynanabilen Enerjimi Koruyorum oyununa Google Play Store ve Apple Store üzerinden ücretsiz olarak erişilebiliyor.

Oyununu tanıtımı;

Farkımızda Mısınız !

Enerjisa’nın sosyal sorumluluk projeleri aslında bununla’da sınırlı değil, tanıtılan “Farkımızda Mısınız” adlı yaban hayatına yönelik projede ayrıca dikkat çekici. Enerjisa yaban hayatın korunmasına yönelik yaptığı bilinçlendirme çalışmaları kapsamında ve genç nesilde bu konudaki bilinci artırmak amacıyla, İspir’deki Çamlıkaya İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle buluştu. İçerisinde Türkiye’deki yaban hayvanlarının haritası ve Türkiye’de bulunan bazı yaban hayvanı türleriyle ilgili bilgilerin de yer aldığı özel bir defter hazırlayan Enerjisa bunları Türkiye genelinde 2 bin çocuğa dağıtmayı hedefliyor.

Güzel günler enerji ister!

Enerjisa’nın bizlere sunduğu, enerji alışkanlıklarımızı değiştirebilmemize neden olacak web sitesi https://www.enerjinikoru.com/

Enerjimizi beraber koruyalım sloganı ile “Haydi Başlayalım” butonuna bastığınızda, bize uygun tasarruf önerilerinin sunulduğu eğlenceli bir interaktif test ile karşılaşıyoruz.

Aydınlatma, Mutfak, Ev Eşyaları ve İklimlendirme başlıkları altında sorulara cevap verdiğinizde aslında neleri boşa harcadığımızı görebiliyoruz. https://www.enerjinikoru.com/ linkinden kendinizi test edebilir, önerilerden faydalanabilirsiniz.İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: