Avrupa, Kapsamlı Bir Yenilenebilir Enerji Projesine Başlıyor

Avrupa, Kapsamlı Bir Yenilenebilir Enerji Projesine Başlıyor. Avrupa araştırmacılar konsorsiyumu, mevcut binalar üzerine monte edilebilir yeni nesil, yenilenebilir enerji toplama bölgeleri geliştirme çalışmalarına başlayacak.


6 milyon avroluk ‘PLUG-N-HARVEST‘ projesi, binayı ısıtmak için güneş enerjisini toplayıp elektrik veya ısıya dönüştürmeyi amaçlıyor. Teknoloji daha da geliştirildikten sonra, Almanya, İspanya, Yunanistan ve İngiltere’de dört farklı çoklu yapıda test edilecek.

Cardiff Üniversitesi’nden Baş Araştırmacı Dr. Dr Hu Du, şunları söyledi: “Proje, mevcut binalara enerji toplama teknolojilerini entegre etme zorluğuyla mücadele edecek ve dünyanın önde gelen endüstrisi ile olan ilişkilerimizi ve ortaklıklarımızı geliştirmek için mükemmel bir platform sağlayacak “.

İşbirliği, yenilenebilir enerjiden faydalanarak, geleneksel enerji kaynaklarına olan bağımlılığın azaltılmasını ve enerji faturalarının düşürülmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Farklı cephe konfigürasyonları, farklı Avrupa iklimlerinde en verimli şekilde nasıl kullanılacağını görmek için modellenecektir.

Cardiff Üniversitesi araştırmacılarına, sistem performansının optimizasyonunu ve değerlendirilmesini içeren bir dizi araştırma görevinde çalışmak üzere 310.000 Euro ödül verildi.

Ufuk 2020 projesi, üniversiteler, sanayi ortakları ve yerel yönetimler dahil olmak üzere Yunanistan, Almanya, İspanya, Romanya ve İngiltere’de 13 ortağı bir araya getirecektir.

Kaynak : labnewsİlk yorum yapan olun

Yorumunuz: