Parlama önleyici PaperMatte ekranla gelen HUAWEI MatePad 11.5S modelini inceledik

HUAWEI, MatePad Serisi’yle tablet bölümünde başarılı işlere imza atmaya devam ediyor ve yeni modellerini Türkiye pazarına sunuyor.

Son olarak şirket, bilhassa tasarımı ve ekran özellikleriyle ön plana çıkan MatePad 11.5S modelini Türkiye’de piyasaya sürdü. Biz de bu tabletin ayrıntılarına yakından baktık ve çeşitli testler yaptık.

MatePad 11.5S, ismine eklenen S harfinden de anlayabileceğiniz üzere geçen yıl piyasaya sürülen modelin daha güçlü, daha gelişmiş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

PaperMatte ekran teknolojisi

MatePad 11.5S, PaperMatte ekran teknolojisinin yeni sürümü ile geliyor. PaperMatte, kesimde birinci sefer mat ekran teknolojisini kullanarak, hem AG (Anti-Glare, parlama önleyici) hem de AR (Anti-Reflection, ışık yansımasını önleyici) özelliklerini bir ortada sunuyor.

Bu, bilhassa direkt gün ışığı altında okuma ve yazma tecrübesini kıymetli ölçüde geliştiriyor.

Yeni kuşak PaperMatte ekran, iPad üzere rakiplerine nazaran göz yorgunluğunu azaltmada daha başarılı ve bu tecrübesi 1/3 ile 1/4 fiyatına sunarak fiyat/performans açısından öne çıkıyor.

MatePad 11.5S modelini kullandığımız mühlet boyunca, ekranın mat olması ve yansımaları engellemesi bizi hayli şad etti.

Tabletin okuma, yazma ve dokunma konusunda sunduğu tecrübeden de bahsedelim.

Okuma deneyimi

Çok katmanlı nano ölçekli bir süreçle şekillendirilen ve ekran optimizasyon teknolojilerini içeren PaperMatte ekran, okuma tecrübesini hayli üst düzeylere çıkarıyor.

Ayrıca bu ekran, gözleri yormayan yumuşak ışık yayarak yansımaları %2’ye indiriyor ve %95 ekran geçirgenliği sağlayarak yüksek çözünürlük ve canlı renklerle daha net manzaralar sunuyor.

Yazma deneyimi

HUAWEI MatePad 11.5S, kalemle yazma açısından en çok keyif aldığımız tabletlerden biri oldu. Kağıt gibisi ekran teknolojisi, HUAWEI M-Pencil ile kağıt üzerine yazma hissi veriyor.

Bu teknoloji, yazma tecrübesini klasik tabletlere nazaran %47 artırıyor ve doğal, dokunsal bir yazma tecrübesi sunuyor.

Dokunma deneyimi

PaperMatte ekran, hidrofobik yağ direnci olan bir sinema ile pürüzsüz dokunma hissi de sağlıyor ve parmak izi lekesi bırakmıyor. Bu da dokunmayı daha keyifli hale getiriyor.

Donanım özellikleri

HUAWEI MatePad 11.5S, yüzde 87 ekran-gövde oranına ve 3:2 en uzunluk oranına sahip. Bu, bilhassa dokümanlar ve web siteleri için daha fazla dikey ekran alanı sunarak daha verimli çalışmanızı sağlıyor.

Ayrıca, 120Hz yenileme suratı ile akıcı bir kullanıcı tecrübesi sunan tablet, performans konusunda bizi yarı yolda bırakmadı.

Snapdragon 7 Gen 1 işlemci, günlük misyonlarda ve çoklu misyon performansında epeyce başarılı. Tablet, 8GB RAM ve 256GB depolama kapasitesi ile kullanıcıların gereksinimlerini ziyadesiyle karşılıyor.

Tasarım ve kullanım deneyimi

Yalnızca 510g yükünde olan MatePad 11.5S, 6.2 mm kalınlığı ile epeyce ince ve taşınabilir.

Metalik yekpare tasarımı, sağlamlık ve zarafet sunarken, kumlama eloksal süreciyle şık ve pürüzsüz bir dokunuş sağlıyor. Üç farklı renk seçeneği (Uzay Grisi, Gümüş ve Mor) ile şeklinize uyan rengi seçebiliyorsunuz.

MatePad 11.5S, kutu içeriğinde dahil olan NearLink klavyesi ve armağan edilen NearLink kalemi ile birlikte bize taşınabilir ofis tecrübesi yaşatmayı başardı.

M-Pencil (3. nesil), NearLink teknolojisi ile yazma ve çizim tecrübesinde neredeyse gecikmesiz bir performans sundu. Bu özelliğin epey güzelimize gittiğini belirtelim.

10,000’den fazla basınç algılama düzeyi ile ayrıntılı ve hassas çizimler yapmak da mümkün.

HUAWEI Notlar uygulaması, senkronize edilmiş ses ve el yazısı içeriği ile not alma verimliliğini de artırıyor.

Eğlence ve multimedya

Netflix, YouTube ve Spotify üzere tanınan platformlarda görüntü ve müzik keyfi, PaperMatte ekranın yüksek netliği ve düşük yansıma özellikleri sayesinde bizi epeyce mutlu etti.

Bir öteki dikkatimizi çeken ayrıntı ise Histen 9.0 yapay zeka ses teknolojisi oldu. Bu sayede dört farklı senaryoya (eğitim, müzik, sinema ve oyun) otomatik ahenk sağlayarak, her ortamda optimum ses tecrübesi sağlanıyor.

E-book modu

Ayrıca, şirketin “binlerce rengi yanlışsız bir biçimde göstererek sürükleyici bir görünüm yaratan” e-book modu da var.

Bu mod etkinleştirildiğinde, ekrandaki tüm renklerin doygunluğu azalıyor ve hafif bir sarıya dönüşüyor, böylelikle gerçek kitap okuma tecrübesine daha yakın bir his yaratılıyor.

Son kelamlar…

MatePad 11.5S, yenilikçi PaperMatte ekran teknolojisi, güçlü donanım özellikleri ve kapsamlı yazılım takviyesi ile hem öğrenciler hem de genç profesyoneller için ülkü bir seçenek diyebiliriz.

Son olarak şunu da belirtelim: EMUI 14 ile artık Google uygulamaları direkt AppGallery üzerinden, ekstra bir sürece gerek kalmadan yüklenebiliyor.

Tableti kullandığımız mühlet boyunca, Google uygulamalarını yüklemede ve uzun kullanımlarda rastgele bir sıkıntıyla karşılaşmadık.

Türkiye fiyatı

Tüm bu özelliklere sahip olan HUAWEI MatePad 11.5S, ülkemizde 5.666 TL x 3 ay fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Ayrıyeten AMP115SPR kupon kodunu kullanarak 600 TL ek indirimden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca şirket, tableti satın alanlara 6.998 TL bedelinde M-pencil 3 ve MatePad Klavye ile birlikte, 1.999 TL bedelinde 12 ay ekran hasarı garantisi de sunuyor.

Son olarak, 299 TL yerine 99 TL ödeyerek HUAWEI Swift sırt çantası sahibi de olabilirsiniz.

https://consumer.huawei.com/tr/tablets/matepad-11-5-s/buy/

*BU BİR İLANDIR.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*