Amerikan Kongresi TikTok’a Yönelik Önemli Karar Aldı

Amerikan Kongresi, popüler sosyal medya platformu TikTok’a karşı önemli bir adım attı. Çinli teknoloji şirketi ByteDance tarafından sahip olunan TikTok için ABD yasa tasarısını onayladı. Buna göre, eğer uygulama Çinli şirket tarafından satılmazsa, Amerika Birleşik Devletleri’nde yasaklanacak. ByteDance’e TikTok’u satma konusunda 12 aylık bir süre tanındı.

TikTok CEO’su Şou Zi Chew: “Hiçbir Yere Gitmiyoruz”

TikTok CEO'su Şou Zi Chew:

TikTok’un CEO’su Şou Zi Chew, Başkan Joe Biden’ın onaylayacağı yasayla ilgili açıklamalarda bulundu. Şou, yasayı engellemek için hukuki mücadele başlatacaklarını ve bu mücadeleyi kazanacaklarını belirtti. “İçiniz rahat olsun, hiçbir yere gitmiyoruz. Gerçekler ve anayasa bizim yanımızda ve bu savaştan zaferle çıkmayı umuyoruz.” dedi.

TikTok’un Kamu Politikası Başkanı Michael Beckerman’dan Personeline Not

TikTok’un kamu politikası başkanı Michael Beckerman, şirket personeline bir not göndererek yasa tasarısının TikTok’un 170 milyon Amerikalı kullanıcısının haklarının açık bir ihlali olduğunu belirtti. Beckerman ayrıca çalışanlara, yasa tasarısının yasalaşması durumunda şirketin hukuki mücadele için mahkemelere başvuracağını da ifade etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*