Covid-19’un ortasında Afrika ve Ortadoğu Eksenli Gıda Krizi – Chemlife “Kimya ve Teknolojileri Dergisi” Yeni Sayısı İle Yayında

Covid 19’un ortasında Afrika ve Ortadoğu Eksenli Gıda Krizi Chemlife Yeni Sayısı İle Yayında
Covid 19’un ortasında Afrika ve Ortadoğu Eksenli Gıda Krizi Chemlife Yeni Sayısı İle Yayında

Türkiye’nin kimya sektörü ve teknolojilerine farklı bir soluk getiren Chemlife – Kimya ve Teknolojileri Dergisi, Mayıs sayısıyla okurlarıyla buluştu. Kimya sektörü ve alt dallarındaki merak uyandıran konuları ve üst düzey içeriğiyle ses getiren Chemlife, yeni sayısında “Covid-19’un ortasında Afrika ve Ortadoğu Eksenli Gıda Krizi” ana başlığı ile gelecekte yaşanması muhtemel gıda krizini ele alıyor.

Kimya sektörünün en kapsamlı dergisi Chemlife – Kimya ve Teknolojileri Dergisi, 35. sayısıyla okurlarıyla buluştu. Chemlife, her ay kimya sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeleri gelecek perspektifi ile ele alarak okuyucularına zengin bir içerik sunuyor.

Covid-19 sonrası dönemde özellikle ön plana çıkacak en önemli konular: Gıda ve Enerji

Chemlife, bu sayının ana merkezine Gıda ve Enerji konuları oturtarak, kimya sektörüne ve teknolojilerine farklı bir bakış açısı kazandırmaya çalışıyor. Özellikle Covid-19 sonrası geleceğin dünyasında “Kimya” nın kendine yeni merkezler bularak, ilgillilerin bu konulara çözüm aramaya bir an önce başlaması gerektiği fikrini okuyucuları ile paylaşıyor.

Bu ayki konu başlıklarından bazıları:

Covid-19’un Ortasında Afrika ve Ortadoğu Eksenli Gıda Krizi

COVID-19’un düşük gelirli ülkelerde yayılması ve sokağa çıkma yasaklarının getirilmesi yüz milyonlarca yoksul ve savunmasız insanı işsiz veya gelirsiz bırakıyor. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı özellikle Ortadoğu ve Afrika gibi bölgeler de yaşanabilecek yıkıcı kıtlıklara karşı uyarıda bulunarak, bu bölgelerde ki düşük ve orta gelirli ülkelerde 265 milyon insanın yıl sonuna kadar akut açlık çekebileceği belirtti.

Tarımsal Üretim Sürmeli, Gençler Sahaya İnmeli

Koronavirüs pandemisinin ardından tarım ve gıda alanında önemli değişimlerin yaşanacağını ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Merve Hamzaoğlu, tarımda dijitalleşmenin önemine vurgu yaptı ve gençlerin tarımsal üretime teşvik edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Düzinelerce Covid-19 İlacı Geliştiriliyor. Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

İlaç üreticileri, küresel talebi karşılamak için karmaşık üretim süreçlerini hızlandırdıklarından tedarik zinciri zayıflıkları ve kaynak bulma sorunları ile karşı karşıya.

Koronavirüs Bizi Sarstı, Ancak İklim Değişikliği Sonumuz Olabilir

Covid-19 sonrası dünyada yaşama ve çalışma şeklimiz, şüphesiz ki önceden var olan eğilimlerimizi değiştirecek potansiyele sahip. Ancak, “Her şey eskisi gibi olmayacak” cümlesinin içinin doldurulması için somut göstergeler görmemiz gerek.

Makine Öğrenimi ve Sentetik Kimya Ortaklığı İklim Değişikliği İle Mücadele Edebilir

Güney Carolina Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi’ndeki bilim insanları, sera gazı emisyonlarını kesebilecek ve kirliliği azaltabilecek gaz filtreleme membranları tasarlamak ve geliştirmek için daha hızlı bir yol geliştirdiler.

Covid-19 Sonrası Temiz Enerjinin Konumu ve Kritik Minerallerin Güvenliği

Birçok değerli mineral, rüzgar türbinlerinden güneş panellerine ve elektrikli araçlara kadar günümüzde yaygın olarak kullanılan temiz enerji teknolojilerinin gelişmesinde kritik bir rol oynamaktadır. Ancak bu ve diğer önemli teknolojilerin, dünyadaki enerji geçişlerinin hızlanmasını desteklemek için yeterli mineral kaynaklarından yararlanabilmelerini sağlamak, yetersiz analiz edilmiş küresel bir sorundur.

Çok daha fazla için :https://www.chemlife.com.tr/sayi/35/

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*