Wacker, Fermantasyon Yoluyla Sistin Üretimine Başlıyor

4c48a wacker fermantasyon yoluyla sistin c39cretimine bac59flc4b1yor
4c48a wacker fermantasyon yoluyla sistin c39cretimine bac59flc4b1yor

Wacker, Fermantasyon Yoluyla Sistin Üretimine Başlıyor. Wacker Group’un yaşam bilimleri bölümü Wacker Biosolutions, İspanya’nın Leon şehrindeki yeni tesislerinde fermantasyon ile oluşturulan sistin üretimine başladı.

Şirket sistin için özel bir üretim hattı inşa etti ve yaklaşık 30 milyon € ‘luk yatırım yaptı. Sistin ve sistein, onun ürettiği aminoasit, farmasötik, kozmetik ve gıda sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin, radikal bir süpürücü olarak kozmetik ürünlerinde veya öksürük ilaçlarında balgam söktürücü olarak kullanılmaktadırlar.

Wacker, dünya genelinde patentli bir biyoteknoloji süreci ile fermantasyon yoluyla sistin üreten ilk şirkettir. Tamamen bitki bazlı ve inorganik hammaddeler nedeniyle, Wacker’ın sistin ve sistein’i tamamen vejetaryendir. Bu onları özellikle gıda ve farmasötik ürünlerinde kullanım için güvenli kılar. 2008 yılında Wacker, yenilikçi sistein üretimi için Alman Endüstrileri Federasyonu (BDI) Çevre Ödülü’ne layık görüldü.

Wacker Biosolutions başkanı Gerhard Schmid, “Modernize edilmiş fermantasyon tesisleri ve yeni sistin üretim tesisi, müşterilerimizin sistin ve sistine yönelik artan taleplerini güvenilir bir şekilde karşılamamızı ve yeni fermantasyon kaynaklı ürünlerin ticarileştirilmesini mümkün kılıyor” diyor.

Kaynak : worldofchemicals

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*