BASF, Katalizör Teknolojileri İçin Yapay Zeka’yı Kullanmaya Başlıyor

c4af5 basf katalizc3b6r teknolojileri c4b0c3a7in yapay zekayc4b1 kullanmaya bac59flc4b1yor e1530386875259
c4af5 basf katalizc3b6r teknolojileri c4b0c3a7in yapay zekayc4b1 kullanmaya bac59flc4b1yor e1530386875259

BASF, Katalizör Teknolojileri İçin Yapay Zeka’yı Kullanmaya Başlıyor. BASF ve Citrine Informatics, yeni çevresel katalizör teknolojilerinin gelişimini hızlandırmak için yapay zeka (AI) kullanmak üzere işbirliği yapacak. Citrine Informatics, yeni malzemelerin pazara daha hızlı sunulması ve malzemelerin etkin ürün değerini yakalaması için AI’nın gücünü kullanan yeni nesil bir veri platformu sunar.

Pilot projenin ön aşaması, karbondioksit gibi sera gazlarının yakalanması için yeni materyallerin belirlenmesine odaklanmaktadır. BASF, Citrine platformunu kullanarak özel AI modelleri oluşturmak için deneysel veriler sağlıyor.

Materyal gelişiminin geleceği hıza bağlıdır. Materyallerin daha hızlı geliştirilmesi için, verilerin daha etkin bir şekilde yönetilmesi ve kullanılması gerekecektir.

BASF’de heterojen katalizörler dijitalleşme girişimlerine öncülük eden Dr. Mengting Yu, “Teknik bilgi ve deneysel verilerimizi AI ile birleştirmenin malzeme keşfini hızlandırabileceğine kuvvetle inanıyoruz. Model binlerce yeni malzemeyi hızla taradı ve tahminlerinde daha akıllı hale geldi ve Al’ı diğer katalizör uygulamalarında da kullanmayı planlıyoruz ”dedi.

Citrine Informatics CEO’su Greg Mulholland, “AI kaynaklı materyal geliştirme, malzeme endüstrisinin geleceğidir ve BASF’ın katalizör sonuçlarından memnun kaldık. Bu teknolojiye ilk yatırım yapan şirketler, muazzam piyasa ödülleri kazanacak” diyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*