Japon Bilim İnsanları Deniz Tabanında Nadir Toprak Elementlerini Araştırıyor

ab3be japonlar deniz tabanc4b1nda nadir toprak elementlerini arac59ftc4b1rc4b1yor
ab3be japonlar deniz tabanc4b1nda nadir toprak elementlerini arac59ftc4b1rc4b1yor

Japon Bilim İnsanları Deniz Tabanında Nadir Toprak Elementlerini Araştırıyor. Japon araştırmacılar, Japonya’ya ait bir ada yakınındaki deniz yatağında nadir toprak elementlerinin bulunduğu bir kaynak tespit ettiklerini belirttiler.

Araştırmacılar Tokyo’nun 2000 km güneydoğusunda bulunan bir ada olan Minamitori Shima yakınlarındaki çamur örneklerini analiz ettiler ve Terbium, itriyum, europium ve disprozyum‘dan oluşan zengin örnekler buldular.

Nadir toprak elementleri, benzersiz ve birçok teknoloji için arzu edilen özelliklere sahip elementlerdir. Neodymium örneğin, bazı laboratuvar aletleri de dahil olmak üzere elektronik cihazlar için gerekli olan çok güçlü mıknatısları yapmak için kullanılabilmektedir.

Nadir toprak elementlerinin kullanan şirketler, dünyanın en büyük üreticisi olan Çin’e karşı alternatif malzemeler araştırmakta.

Ancak uzmanlar, deniz tabanındaki nadir toprak elementlerini çıkarmanın çokta ekonomik olmayacağı görüşünde. Ayrıca, bulunan nadir toprak elementleri endüstrisi için en değerli olanlar olmayabilir, çünkü asıl önemli olan element neodimyum içerenlerdir.

Makaleye ulaşmak için : https://www.nature.com/articles/s41598-018-23948-5

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*