Biyogaz, Biyokütle, Biyodizel Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı 21 Ocak’ta Başlıyor

Biyogaz, Biyokütle, Biyodizel Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı 21 Ocak’ta Başlıyor. 2016 yılının ilk enerji ihtisas fuarı olan ve 21-23 Ocak tarihleri arasında Ankara Congresium’da Demos Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Kimya Haberleri olarak basın ortağı olduğumuz POWERNEXT FAIRS, Biyogaz ve Biyoenerji Teknolojileri Fuar ve Konferansına da ev sahipliği yapacak. Etkinlik bünyesindeki Konferans alternatifenerji.com tarafından düzenleniyor.

Gerek tarım gerek hayvancılık alanında büyük bir potansiyeli olan ülkemizde, maalesef biyogaz/biyoenerji teknolojilerinden elektrik üretimi hak ettiği yerde bulunmamaktadır.Oysa biyogaz, diğer enerji üretim türlerinden farklı olarak çevreci boyutu hayli yüksek olan bir enerjidir. Hammaddesi genellikle atık olan biyogaz tesisleri; doğaya, çevreye zarar veren, tarım ve hayvancılık sektörlerinin en büyük sıkıntısı olan hayvan dışkıları ve tarım atıklarının bertarafını sağlayarak bu sektörleri destekler niteliktedir.

21-23 Ocak tarihleri arasında Demos Fuarcılık tarafından organize edilmekte olan PowerNext Fuarları kapsamında gerçekleşecek olan Biyogaz Teknolojileri Fuar ve Konferansı, kamu ve özel sektörün bir araya gelmesi, konuya yatırım yapan tüm kurum ve kuruluşların vizyonlarını paylaşarak üst düzeyde bilgi alışverişinin gerçekleşmesi ve Biyogaz / Biyoenerji teknolojileri konusunda çalışma yapanların arasında sinerji yaratılması hedefi ile yola çıktı.

Ülkemizde yapılmış ve yapılmakta olan çalışmaların bir araya geleceği, Biyogaz yatırımları alanında yaşanmakta olan sorunların tartışılacağı Biyogaz Teknolojileri Fuar ve Konferansı Ankara Congressium Kongre Merkezinde gerçekleşecek.

BESTMER, BiyoDer, BiyogazDer gibi STK’ların yanısıra İZAYDAŞ, Sütaş, Yaşar Holding, BioConstruct, Altaca, Exergy, Esçem Çevre, MCE Alternatif Enerji, MRU Baca Sistemleri, Triveni Turbine, Herz Energie, Forsen Makina, Akal Makina, Hochreiter, Sebigaz ve Trend Enerji gibi sektördeki önemli yerli ve yabancı şirketlerin katılacağı etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için www.demosfuar.com.tr ve www.powernextfair.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Biyogaz, Biyokütle, Biyodizel Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı 21 Ocak'ta Başlıyor

Kaynak :enerjigazetesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*