TÜÇEV ‘den Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerine Burs

TÜÇEV ‘den Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerine Burs. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs verecek. Bakan İdris Güllüce’nin talimatı doğrultusunda harekete geçen bakanlığa bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı yeni yılda 100 yüksek lisans ve 50 doktora öğrencisine burs verecek.
Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından yüksek lisans öğrencilerine ayda 650 TL, doktora öğrencilerine ise ayda 950 TL burs verilecek.
Belirtilen konu başlıkları altında yüksek lisans tezi ve doktora çalışması hazırlayan öğrenciler vakfın web sitesi üzerinden (www.tucev.org) 23 Ekim 2015 tarihine kadar başvuru yapabilecek. 1 Kasım 2015 tarihi baz alınarak burslar ödenmeye başlanacak.

Burs Başvurusu için tıklayınız.

Burs Konuları için tıklayınız

Burs alan öğrenciler üniversite tarafından yapılan tez ve doktora kabulünden sonra, çalışmalarını yazılı doküman ve CD formatında birer kopya halinde Türkiye Çevre Koruma Vakfına gönderecek. Çevre Şehir Kütüphanesinde yer alacak tezler ileride yapılacak çalışmalara ışık tutacak ve bilim adına çalışan öğrencilere de destek olacak.
Konuyla ilgili bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce; ” Öğrencilerimizin başarısı Türkiye’nin vizyonu için çok önemli. Bu kapsamda bakanlık olarak 500 lisans öğrencisine burs projesini sonuçlandırdık ve birbirinden değerli tez ve bitirme projesinin ortaya çıkmasını sağladık. Değerli öğrencilerimizin hazırlamış olduğu tez ve bitime projeleri çevre şehir kütüphanesi raflarında yerini aldı. Ayrıca 65 Yüksek Lisans ve 10 doktora öğrencisine de burs vermeye devam ediyoruz. Yeni yılda da öğrencilere verdiğimiz burs miktarı ve sayısı artacak.” dedi.

TÜRKİYE ÇEVRE KORUMA VAKFI LİSANS, YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİNE VERİLECEK BURS İLE İLGİLİ
GENEL AÇIKLAMALAR
1. Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından verilecek olan yüksek lisans ve doktora bursuna, lisans mezunu ancak, EK1 de belirtilen konu başlıkları altında tez hazırlayan öğrenciler vakfın web sitesinden (www.tucev.org) 10 Ağustos 2015 – 23 Ekim 2015 tarihleri arasında başvuru yapabilecektir.
2. Burslar tez aşamasındaki öğrencilere verilecek olup, başlangıçta 100 yüksek lisans öğrencisine aylık 650 TL olmak üzere 12 ay süre ile verilecektir. 50 doktora öğrencisine ise aylık 950 TL olmak üzere 24 ay süre ile verilecektir. Nihai karar ve tasarruf Türkiye Çevre Koruma Vakfı Yönetim Kurulu ve Burs Komisyonuna aittir.
3. Öğrenciler öncelikle başvuru ve değerlendirme formunu doldurarak başvuru yapacaklardır. Başvurular Vakıf Burs Komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra, burs almaya uygun görülenler asil ve yedek liste olarak www.tucev.org sitesinde duyurulacaktır. Asil listede yer alanlar istenen belgeleri Türkiye Çevre Koruma Vakfına ulaştırmakla yükümlü olup, belgelerin gelmemesi halinde
seçilen yedek öğrenciler değerlendirilecektir.
4. Bursiyer, üniversite tarafından yapılan tez kabulünden sonra, tezini yazılı doküman ve cd formatında birer kopya halinde Türkiye Çevre Koruma Vakfına vermekle yükümlü olacaktır.
5. Kabul edilip, yayınlanan ve teslim edilen tezler, Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından (zaman kısıtlaması olmadan) kullanım ve paylaşım hakkına sahip olacaktır. Öğrenci bu kullanımlardan doğan herhangi bir hak veya bedel (telif vb.) talep etmeyecektir.
6. Referans mektubu içerisinde mutlaka öğrencinin tez aşamasında olduğu belirtilmeli ve yüksek lisans ya da doktora konu başlığı yer almalıdır. İmzasız mektuplar geçersiz sayılmaktadır.
7. Burs almaya hak kazanan öğrenciler Ek te linki verilen taahhütname ile birlikte diğer tüm belgelerini ıslak imzalı olarak Türkiye Çevre Koruma Vakfına göndereceklerdir.
8.Bitirme tezleri için başvurular 2. dönem itibari ile başlayacak olup web sayfasından duyurusu yapılacaktır. Şu an sadece yüksek lisans ve doktora başvuruları aktiftir.
9. Tüm yetki ve tasarruf Türkiye Çevre Koruma Vakfına aittir.

TÜÇEV 'den Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerine Burs

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*