Aliağa Kimya İhtisas Bölgesi Tam Gaz

Aliağa Kimya İhtisas Bölgesi Tam Gaz 42 firmanın faaliyet gösterdiği, 24 firmanın fabrika inşaatına devam ettiği bölgede, 8 firma ruhsat için başvurdu.
Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) yatırımlar hızlandı. Sun Chemical, Ege Kule, ELTAŞ Trafo, Ege Raspa, Manisa Çelik Hasır gibi firmaların yer aldığı, fabrika inşaatlarının büyük bir hızla devam ettiği bölgede, Belçikalı plastik devi Ravago Petrokimya da ilave yatırıma başladı. Bölgede 2 bin kişinin istihdam edildiğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Atıl Akkan, ALOSBİ’nin denize nazır konumun sanayicilere önemli lojistik avantajlar sağladığını belirtti. Sanayicilere modern ve teknolojik bir altyapı ile ideal yatırım ortamını sunduklarını ifade eden Akkan, “Büyük firmalarımızın yatırıma başlaması, diğer katılımcılarımızın yatırım kararlarını da hızlandırdı, Bölge Müdürlüğümüze ruhsat başvuruları gelmeye devam ediyor, inşaatı devam eden fabrikaların faaliyete geçmesiyle birlikte bölgede istihdam iki katına çıkacak. 42 firmanın faaliyet gösterdiği bölgemizde, 24 firmanın fabrika inşaatı sürüyor. 8 yeni firma da ruhsat için başvurdu” dedi.

Cazibe merkezi oldu

Katıldıkları fuarlarda özellikle döküm, metal, demir-çelik ve makine sektörlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ifade eden Atıl Akkan, Kimya İhtisas Bölgesi olması, hammadde ve limana yakınlığı nedeniyle, kimya ile ilişkili sektörler için de önemli bir merkez olduğunu, kimya firmalarının parsel taleplerinin de arttığını sözlerine ekledi.

image

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*