Kocaeli Üniversitesi İle Pekin Teknoloji Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

KOCAELİ Üniversitesi ile Pekin Teknoloji Üniversitesi arasında öğrenci değişimi ve araştırma konularında destek sağlamak amacıyla protokol imzalandı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’nde gerçekleştirilen imza törenine Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Pekin Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Hu Haiyan, Uluslararası Öğrenci Direktörü Wang Ying, Makine Mühendisliği Dekanı Xıang Changle, Öğrenci İşleri Dekanı Li Zhenjian, Lojistik Direktörü Lı Jinping, Araştırma Enstitüsü Dekanı Wang Lu ve Kocaeli Üniversitesi rektör yardımcıları ile öğretim üyeleri katıldı.
Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli ile ilgili genel bilgiler içeren sunumun ardından Pekin delegasyonu Pekin ve Teknoloji Enstitüsüyle ilgili bilgiler verdi.
Pekin Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Hu Haiyan, iki üniversitesinin gelişimi açısından ziyaretlerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Üniversite öğrencilerimiz araştırma konularında birbirlerinden faydalanacaklar. Bizim için araştırma ve geliştirme konusu çok önemli. Kocaeli Üniversitesi de çok önemsediğimiz bir üniversite. İki üniversitenin de gelişimi açısından önemli bir katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

Pekin Teknoloji Üniversitesi’nin araştırma konusunda dünyanın sayılı üniversiteleri arasında girdiğini söyleyen Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Demirci ise “Pekin Teknoloji Üniversitesi Avusturya ve Yunanistan’ın ardından Türkiye’ye geldi. Pekin delegasyonu Türkiye’de ise Kocaeli Üniversitesini tercih etti. İki üniversite arasında işbirliği sağlanıp öğrenci değişim ve araştırma konularında destek sağlanacak. Her iki üniversitenin gelişimi açısından önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” dedi.
kocaeli

 

Kaynak :haber3

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*