Öğretmenler İçin “İleri Biyoteknoloji” Alanındaki Gelişmeleri Uygulamalı Biçimde Öğrenme İmkanı

Öğretmenler İçin “İleri Biyoteknoloji” Alanındaki Gelişmeleri Uygulamalı Biçimde Öğrenme İmkanı. Fatih Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü tarafından ortaya koyulan ‘Biyoteknoloji Akademisi’ projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ‘ndan (TÜBİTAK) teşvik alma hakkı elde etti. Proje ile öğretmenler, ‘İleri Biyoteknoloji’ alanında en son gelişmeleri uygulamalı biçimde öğrenme imkânı bulacak.

‘Biyoteknoloji Akademisi’ biyoloji, fen ve teknoloji ile sınıf öğretmenlerine hitap ediyor. Öğretmen adaylarının da yararlanacağı projenin yürütücüsü ve Fatih Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Abasıyanık, akademinin amacının gen klonlanması, GDO ve DNA belirlemeleri ile kimlik tanımlama, protein saflaştırma,karakterizasyon gibi alanlarda hem teorik hem pratik bilgi sunmak olduğunu ifade etti. Abasıyanık, ilk öğretmen grubunun da Ağustos ayı itibari ile eğitimlere başladığını belirtti.

Akademide öğretmen ve öğretmen adaylarının biyoteknolojinin popüler konularıyla alakalı teorik bilgileri ve deneysel becerileri pekiştirilecek. Katılımın ücretsiz olduğu eğitimlerde gruplar 15’er kişi ile sınırlı. Programa katılmak ve detaylı bilgi almak için www.biyoteknolojimerkezi/akademi sayfasını ziyaret etmek gerekiyor.

Projenin etkinlik tarihleri ve katılımcıları şöyle:

• Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenleri veya Sınıf Öğretmenleri: 12 Ağustos – 20 Ağustos
• Biyoloji Öğretmenleri: 26 Ağustos – 3 Eylül
• Fen ve Teknoloji veya Sınıf Öğretmenleri, Lisans öğrencileri: 9 Eylül – 17 Eylül
• Biyoloji Öğretmenliği Lisans Öğrencileri: 20 Ocak – 28 Ocak

biyo

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*