Aspirin’in mucidi Bayer, kansere karşı harekete geçti

Aspirin’in mucidi Bayer, kansere karşı harekete geçti.Kansere çözüm olması düşünülen madde karışımını Alman ilaç devi Bayer, bir İsrail şirketinden satın aldı. Asrın hastalığı kanser, tüm dünyada araştırma konusu. İsrailli firma Compugene bu araştırmada önemli mesafe katetmiş durumda.

Dünya çapında fabrikaları olan Alman ilaç devi Bayer kansere çözüm için iyi bir başlangıç olduğunu düşündüğü maddeyi Compugene’den satın aldı. Bayer kendi laboratuvarlarında bu madde üzerinde çalışarak nihai çözüme ulaşmayı planlıyor. Maddenin tüm haklarını satın alan Bayer, Compugene şirketine 10 milyon dolarlık öne ödeme yapacak. İlaç başarılı olursa 500 milyon dolar ayrıca ödeyecek.

Söz konusu maddenin henüz insan üzerinde denenmediği belirtildi. Araştırmanın temelinde iki molekülün birlikte hareket ederek bağışıklık sisteminin yönetimini devralmaları olduğu vurgulandı. Kötü niyetli tümör ile bu madde sayesinde vücudun kendi bağışıklık sistemi desteklenerek kanser hücreleriyle mücadeleye girişildiği bildirildi.

BAYER

 

Kaynak : timeturk

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*