“4. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi” Başladı

Tokat’ta düzenlenen “4. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi” başladı.
Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünce Taşlıçiftlik Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen kongrenin açılışında konuşan GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, kongrelerin akademisyenleri bir araya getirdiğini söyledi.
Üniversitelerinin, ulusal ve uluslararası birçok kongreye ev sahipliği yaptığını belirten Şahin, “Tokat’ta sizleri ağırlamaktan büyük mennuniyet duyuyorum. Sizlere inşallah burada iyi bir ev sahipliği yapabiliriz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
GOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise “İnsanoğlu öteden beridir maddenin dünyasını keşfetmeye, maddenin dünyasını keşfederek madde alemini, maddenin özelliklerini bulmaya gayret etmiştir. Bu çerçevede de insanoğlu dünyayı anlamaya, algılamaya, anlamlandırmaya çalışmıştır. Dolayısıyla bu çerçevede bilim dediğimiz şey, bilim insanlarının çalışmalarıyla ortaya çıkmıştır” diye konuştu.
Karadağ, şunları kaydetti:
“Kongreler, bilimsel çalışmalara ev sahipliği yapan, bilimsel çalışmaların tartışıldığı, konuşulduğu ve tecrübelerin paylaşıldığı toplantılar haline gelmiştir. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi’nde bütün elementlerin dünyasını keşfeden kimya biliminde yapılan çalışmalar sunulacaktır. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi’nde 38 sözlü bildiri ve yaklaşık 360 poster bildiri sunulacaktır. Kongreye katılan bilim insanlarına teşekkür ediyorum.”
Kongre, 2 Haziran’da sona erecek.
anorganik4b

 

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*