Yeni Nesil İlaçlar Bulmak İçin Büyük İşbirliği Başladı

7e4ed yeni nesil c4b0lac3a7lar bulmak c4b0c3a7in bc3bcyc3bck c4b0c59fbirlic49fi bac59fladc4b1 1
7e4ed yeni nesil c4b0lac3a7lar bulmak c4b0c3a7in bc3bcyc3bck c4b0c59fbirlic49fi bac59fladc4b1 1

Yeni Nesil İlaçlar Bulmak İçin Büyük İşbirliği Başladı. Yapılacak ortaklıklar ile, Oxford Üniversitesi’nde araştırma sırasında keşfedilen yeni nesil ilaçların geliştirilmesi için 13 milyon £ tutarında bir fon sağlanacak. LAB282 ile ayrıca araştırma çıktılarını yeni ilaç keşfi ve geliştirme programlarına çevirmeye yardımcı olacak uzman desteklerini sağlayacak.


Oxford Üniversitesi İnovasyon Ltd (OUI),  araştırma ve ticarileştirme firması Teknoloji Transferi Başkanı Dr Adam Stöten, şunları söyledi: “Bu öncü yaklaşım ile, LAB282 ortaklarıyla birlikte dünya standartlarında tıbbi araştırmalar, ticari ilaç keşif uzmanlığı ve tesisleri ile önemli yatırım kaynakları sunarak karşılanmamış büyük bir ihtiyacı gidermektedir.”

Bu projede kamu-özel sektör ortaklığı olarak büyük bir ilaç keşif organizasyonu görecekseniz, Oxford Üniversitesi, OUI, Oxford Sciences Innovation plc (OSI), “IP” yatırım şirketi ve Evotec AG, bir araya gelecek. OSI, projeleri geliştirmek için ilaç keşfi uzmanlığı sunan Evotec ile finansman sağlayacak.

Araştırmacılar, belirli koşulları yerine getirmeleri ve 250.000 £ ödenek vermek koşulu ile başvuruda bulunabilirler. LAB282 başlangıçta üç yıl çalışacak. Bu girişimle finanse edilen projeler olumlu sonuçlar doğurursa, LAB282 ve yeni yatırımcılar tarafından desteklenir ise, proje devam ettirilecek ve yeni şirketler kurulacak.

Kaynak : labnewsİlk yorum yapan olun

Yorumunuz: