PhosAgro/UNESCO/IUPAC Yaşam İçin Yeşil Kimya Burs Programı Sizleri Bekliyor

16b36 phosagro unesco iupac yac59fam c4b0c3a7in yec59fil kimya burs programc4b1 sizleri bekliyor
16b36 phosagro unesco iupac yac59fam c4b0c3a7in yec59fil kimya burs programc4b1 sizleri bekliyor

PhosAgro/UNESCO/IUPAC Yaşam İçin Yeşil Kimya Burs Programı Sizleri Bekliyor. Yaşam için Yeşil Kimya Burs Programı, yeşil kimyanın 12 prensibini ilgilendirecek şekilde yenilikçi araştırma projelerinin uygulanmasının teşviki için genç bilim insanlarına verilmektedir.


Kimya veya ilgili diğer alanlarda Doktora (veya denkliği olan başka bir uzmanlık) sahibi, 39 yaşını geçmemiş kişiler bursa başvurabilir. Başarılı projeler uluslararası bilim adamlarından oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir. Burslar 30.000 Amerikan dolarına ulaşan tutarlarda olup, bir sene içerisinde tamamlanabilecek araştırmalara verilmektedir. Genç bilim insanlarının yeşil kimya alanındaki PhosAgro/UNESCO/IUPAC burslarına 28 Şubat 2017 tarihine kadar başvuru yapılması mümkündür.

Başvuru evraklarının green.chemistry@unesco.org e-posta adresine mümkünse tek bir PDF dosyası halinde iletilmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunanlar başvuru evraklarının imzalı bir kopyasını gerekmesi halinde jüriye iletmek üzere bulundurmalıdırlar.

Başvuru konusu dahilindeki On İki İlkeye Ulaşmak İçin : http://www.unesco.org/new/en/natural-sciences/science-technology/basic-sciences/chemistry/green-chemistry-for-life/twelve-principles-of-green-chemistry/

Burs programına ilişkin detaylı bilgi, başvuru koşulları ve başvuru evraklarına aşağıdaki adresten erişiminiz mümkündür.

http://www.unesco.org/new/en/natural-sciences/science-technology/basic-sciences/chemistry/green-chemistry-for-life/how-to-apply/İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: